דף הבית / מכתבים למערכת / האם לקנות עכשיו ביטוח מנהלים?

האם לקנות עכשיו ביטוח מנהלים?

קראתי את הכתבה שעסקה בביטול המקדמים בביטוחי המנהלים והפכתי להיות יותר מבולבל. האם כדאי לנצל את ההזדמנות עד סוף השנה ולקנות ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח?

 

ביטוח המנהלים מאז יוני 2001 הפך להיות מוצר נחות לעומת קרן הפנסיה וזאת בשל מספר סיבות:

* דמי הניהול גבוהים הרבה יותר מאשר דמי הניהול לקרן פנסיה, לדוגמא אם אתה באמצע שנות העשרים לחייך היתרון בחיסכון בקרן פנסיה עשוי להגיע ל- 40% יותר מאשר בביטוח המנהלים.

* עלות אבדן כושר עבודה זולה יותר מאשר בביטוח המנהלים

* תשואה מובטחת על 30% מהשקעה בקרן.

לביטוחי המנהלים בכל זאת היה סוג של יתרון פסיכולוגי, המקדם המובטח. ידעת שלמרות התשלום הגבוה של דמי הניהול אתה מקבל סוג של ערבון לכך שבמידה ותוחלת החיים תעלה בצורה משמעותית לא תיפגע מכך. אך השאלה שנשאלה לאורך כל השנים האם המחיר היה שווה את זה. בנוסף המקדם המובטח היה מובטח רק במסלול פרישה אחד, כל שינוי במסלול הפרישה היה מאפשר לחברת הביטוח להעניק לך מקדם פרישה בהתאם לתוחלת החיים הידועה במועד הפרישה.

מסיבות אלו, גם אם היית שואל את השאלה לפני שנה או שנתיים, מה עדיף קרן פנסיה או ביטוח מנהלים הייתי עונה ללא היסוס כי עדיף לחסוך קודם כל בקרן פנסיה. השינוי העיקרי מבחינתך הוא שהחל מעוד חודש, לא תוכל לשאול עוד את השאלה כי חברות הביטוח יפסיקו למכור פוליסות ביטוח מנהלים בעלות מקדם מובטח.

לכן, ומסיבה זאת בלבד ורק אם אתה מאמין כי השכר שלך בשנים הקרובות יעבור את העשרים אלף שקלים,  כדאי לך לשקול את האפשרות לרכוש היום לצד החיסכון בקרן פנסיה גם חיסכון בביטוח מנהלים. מכל סיבה אחרת וביחוד עם אתה לא בראשית שנות העשרים לחייך או קרוב לגיל הפרישה אינך צריך לעשות דבר.

יש לך שאלות נוספות ? אנחנו ממתינים לך בצור הקשר או בעמוד הפייסבוק.

מידע נוסף אפשר למצוא בכתבות הבאות בדהמארקר או בכלכליסט

 

 

 

האם לקנות עכשיו ביטוח מנהלים? by

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כמנהל מוצר באגף השיווק במנורה מבטחים פנסיה וגמל והעורך הראשי של אתר פנסיוני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים