דף הבית / דעות

דעות

אי אפשר ללמוד פנסיה, חיסכון וביטוח בלי דעה אישית. בואו תשמעו את שלי

זה לא עוד פוסט נשים

זוג מחזיק ידיים

חשבתם שמערכת הפנסיה בישראל מפלה נשים? שגיל הפרישה המוקדם ותוחלת החיים הארוכה הן החסרונות הכי גדולים שלהן? כדאי שתערכו חשיבה מחדש.

Read More »

אין להתיר את אפשרות הבחירה בעניין ביטוח האכ"ע בידי העובד או המעסיק

איש וכלב

חובת הביטוח הפנסיוני היא מאושיות המשטר הסוציאלי, ומשכך אין להתיר כלל את אפשרות הבחירה בעניין ביטוח האכ"ע בידי העובד או המעסיק, אלא בידי המדינה לבדה

Read More »

אני לא מאמינה בפנסיה

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כמליון וחצי ישראלים משתייכים לדור המילניום, דור שמאפייני החיסכון שלו קצת שונים משל קודמיו.

Read More »

הפניית עובדים לקרן בררת מחדל ללא יעוץ פנסיוני עשויה לפגוע בכיסויים הביטוחים שלהם

סכנה

מעסיק רשאי להפנות עובדים חדשים לקרן בררת מחדל. ישנם מקרים בהם הפניית העובד לקרן בררת מחדל ללא יעוץ פנסיוני עשויה לפגוע בכיסויים הביטוחים ובבחירות של העובד.

Read More »

מבחן המרשמלו והפנסיה שלך

מרשמלו

מבחן המרשמלו הוא ניסוי פסיכולוגי מפורסם העוסק בדחיית סיפוקים. יתכן שככל שזה נוגע להחלטות כלכליות יכולות השליטה העצמית שלנו, המבוגרים, לא שונה מזו של הילדים?

Read More »

איך נממן תוחלת חיים של 100 שנים?

תינוק על נדנדה

תינוקות שנולדים השנה יכולים לצפות לחיות 100 שנים או במילים אחרות, הם יזכו לראות את שנת 2118. כיצד עליהם להתכונן לחיים שבהם הפרישה תימשך על פני 40 שנים.

Read More »

5 מיתוסים על הפנסיה שהגיע הזמן לפרק

מנפצים את המיתוסים

לא משנה באיזה מוצר פנסיוני בחרתם לחסוך העיקרון הוא דומה. אתה והמעסיק תפקידו כספים מידי חודש לתכנית כדי שבעתיד תקבלו פנסיית זקנה. למרות שהעיקרון פשוט, יש עדיין לא מעט מיתוסים שמפריעים לנו בדרך לפרישה.

Read More »

התקנון האחיד בקרנות הפנסיה- לא אחיד לכולם

איילה אבני

התקנון האחיד בקרנות הפנסיה- לא אחיד לכולם או, פשר הקשר בין התקנון האחיד של קרנות הפנסיה שנכנס לתוקף ב 1.6.18, ובין הכיסוי לאי כושר, חשוב יותר מתמיד.

Read More »

בלי שנשים לב – המהפכה בקרנות הפנסיה כבר כאן

איילה אבני

נראה שהשיח הנוגע לקרנות הפנסיה משתמש תמיד במושגים עלומים – "גרעון אקטוארי", "וקטור הריבית", "סבסוד צולב" וכו'. מושגים אלה משמשים חלק מסוכני הביטוח כמרגליות בתהליך מכירת ביטוחי מנהלים. האם קיים עוד יתרון להצטרפות לביטוחי המנהלים?

Read More »

האם כדאי לי להשקיע בביטקוין לפנסיה?

ביטקוין מטבע

האם כדאי לי להשקיע בביטקוין לפנסיה? האמת היא שלא. אבל השקעה שעולה ב- 40% בשבוע אחד, נראית בדיוק כמו הדרך לעשות הרבה כסף.

Read More »
שינוי גודל גופנים