דף הבית / חדשות

חדשות

מה חדש בעולם החיסכון הפנסיוני. כאן ניתן ללמוד על הרפורמות החדשות ואלו המתוכנות

איזון אקטוארי – תמונת מצב 2019

גרעון אקטוארי זה כל כך 2016

כתוצאה משורה של רפורמות שבוצעו בשנה האחרונה האיזון האקטוארי בקרנות הפנסיה קרוב לאפס, אז למה הגרעון האקטוארי שמופיע בפנסיה נט כל כך גבוה?

Read More »

בשורה לעובדים, מס הכנסה מאפשר למעסיקים להגדיל את הפטור על כספי הפיצויים

חדשות

במטרה לשפר את השירות לציבור, יאפשר מס הכנסה למעסיקים לחשב את הפטור המוגדל על כספי הפיצויים מבלי להפנות את העובד למס הכנסה.

Read More »

סוף השנה כבר כאן : 7 דברים שחשוב לבצע לפני תום שנת המס

איש מחזיק שעון

לא משנה האם אתם שכירים, עצמאים או אולי מעסיקים עובדים. יש הפקדות שחובה לבצע לפני תום שנת המס. חלקם יקנו לכם הטבות וחלקם ימנעו תשלום של קנסות.

Read More »

מה קרה בשנה האחרונה בקרנות הפנסיה

מטרות

בשנה האחרונה התרחשו מספר רפורמות בקרנות הפנסיה. הרפורמות יגבירו את התחרות על הפורשים, יגבירו את התחרות בין קרנות הפנסיה וימצבו את קרנות הפנסיה מחדש מול ביטוחי המנהלים.

Read More »

תיקון 21 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסים : שחרור כספי פיצויים לעובד ואפשרות החזרת פיצויים למעסיק

לרקוד

סיימתם לעבוד וחלפו כבר ארבע חודשים ממועד סיום העבודה, לא תידרשו עוד להציג אישור שחרור פיצויים לצורך משיכת הכספים מהקופה.

Read More »

יש לכם קופת גמל קטנה, בקרוב תקבלו צ'ק בדואר

תיקון 190

שש מאות אלף חוסכים צפויים לקבל בקרוב הפתעה בדואר. חוסכים שצברו פחות מ- 1,350 שקלים בקופת הגמל יקבלו בקרוב צ'ק מחברת הביטוח (או בית ההשקעות) שלהם. 

Read More »

תשלומים בעד צירוף לקופות ברירת המחדל – עורכים חשיבה מחדש

במשרד האוצר מחלקים את השנה לשני חצאים, ינואר ויולי. אחרי שסקרנו את התקנות הצפויות להיכנס בשנת 2016 מגיע חלקה השני של השנה וזה הזמן לראות מה כבר נכנס לתוקף ומה עתיד להיכנס בחודשים הקרובים

לשיטת הרשות, סוכן ביטוח אינו רשאי לצרף עובד למוצר פנסיוני ללא שערך הליך שיווק פנסיוני כחוק, הכולל בין השאר בירור צרכים והתאמת סוג המוצר, המוצר הפנסיוני והגוף המוסדי המתאימים לו, ולהעביר תיעוד דרך מסמך הנמקה מתאים.

Read More »

חמישה דברים שיש להספיק לפני סוף השנה

סלט פירות

עוד חודש לסיום השנה האזרחית, בעבר המשמעות העיקרית לזה היתה עבור עצמאים, יש לסוף השנה משמעות גם לשכירים וגם למשקיעים. מה אתם צריכים צריך להספיק עד סוף השנה?

Read More »

מה צריך לדעת על שירות עקוב אחרי פנסיוני : איחוד חשבונות לא פעילים בקרנות הפנסיה

חדשות אחרונות

שירות עקוב אחרי של משרד האוצר חוזר. במהלך שנת 2018 יתבצע איחוד נוסף של חשבונות לא פעילים. מה אתם צריכים לדעת על המהלך שמוביל האוצר לאיחוד קרנות פנסיה

Read More »

בעקבות דוח הממונה : אין תחרות בחיסכון הפנסיוני? תלוי איך מסתכלים על הנתונים

תחרות

דוח הממונה על שוק ההון חושף כי רמת הריכוזיות בשוק קרנות הפנסיה נשמרת, מצד שני דמי הניהול ממשיכים לרדת. האם קיימת ריכוזיות בתחום והאם היא מונעת תחרות?

Read More »
שינוי גודל גופנים