דף הבית / קרן פנסיה / על החרגות ביטוחיות בקרן הפנסיה

על החרגות ביטוחיות בקרן הפנסיה

נקבעה לי החרגה רפואית בקרן הפנסיה, האם ניתן לבטל אותה?

בקרן פנסיה, בניגוד לביטוח מנהלים, לא ניתן לגבות תוספת כספית על בעיות ביטוחיות. בקרן פנסיה ניתן להחליט על סמך הצהרת הבריאות והמידע הרפואי אותו מסרת האם לקבל אותך לקרן ובמידה וכן באיזה תנאים. ההחרגה הרפואית אומרת כי אתה מבוטח בקרן לכל מקרה למעט המקרים המצוינים בהחרגה הרפואית. במידה ומצבך הרפואי השתנה באפשרותך לפנות לקרן הפנסיה בצירוף מסמכים רפואים ולבקש להסיר את ההחרגה הרפואית או לשנות את היקפה.

אפשרות נוספת, במידה ותעבור לקרן פנסיה אחרת אשר לא תדרוש ממך הצהרת בריאות תהייה מבוטח גם עבור ההחרגה הרפואית תוך 5 שנים ממועד הצטרפותך לקרן החדשה. מבוסס על סעיף 4 ב'(3) בחוזר הניוד.

האם בעברת כספים מקרן פנסיה אחת לשנייה, הזכויות אותן צברתי בקרן הפנסיה נשמרות? בהעברת כספים בין קרנות פנסיה חשוב להבחין בין שני מצבים, מצב של עמית פעיל המעביר כספים מקרן לקרן ומצב של עמית לא פעיל המעביר כספים בין קרנות. לקריאה נוספת

יש לך שאלות נוספות ? אנחנו ממתינים לך בצור הקשר או בעמוד הפייסבוק.

על החרגות ביטוחיות בקרן הפנסיה by

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כמנהל מוצר באגף השיווק במנורה מבטחים פנסיה וגמל והעורך הראשי של אתר פנסיוני.

4 comments

  1. בבקשת מעבר לפנסיה בחברה לדשה מילאתי הצהרת ברחאות וציינתי כאבי גב בערך מאז ומתמיד אבל שלאורך השנים הרופאים אמרו שאין בעיה. הם כמובן רוצים להחריג את הגב למרות שלא רק שאין אסמכתא כלשהי לבעיה אלא הרופאים שוב ושוב אמרו שאין בעיה… יצאתי תמים וקצת נעל… השאלה האם הם לא מחוייבים באסמכתא רפואית או שהם יכולים לעשות מה שבא להם…

    תודה

    • צריך להבחין בין כאבי גב מהם סובל כל אדם בישראל לבין בעיה בגב. במידה ואין לך בעיה בגב ויש לך אישורים של רופאים שווה לך להציג מסמכים לקרן הפנסיה ולבקש לבטל את ההחרגה או לנסות ומקד אותה עד כמה שניתן.

  2. נדב שלום,
    אם יש לי קרן פנסיה כבר 7 שנים שבזמנו הייתי בריא.
    לפני כחצי שנה אובחנתי בפריצת דיסק.
    שאלתי היא אם אני רוצה לעבור קרן פנסיה האם הקרן החדשה חייבת לקבל אותי ללא הצהרת בריאות?
    האם יש דרך לעבור קרן פנסיה ללא החרגה?
    הנתי שאחרי 5 שנים אם לא תבעתי אז הקרן תהיה חייבת לקבל אותי כבריא או שאני טועה?

    תודה
    אלעד

    • שלום אלעד,
      במעבר לקרן פנסיה חדשה היא רשאית לערוך לך חיתום רפואי, במידה והיא עושה לך חיתום היא יכולה להחריג לך בעיות גב.
      במידה והיא בחרה לא לעשות לך חיתום רפואי, אתה עובר עם כל תקופת האכשרה אותה צברת בקרן הקודמת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
%d בלוגרים אהבו את זה: