דף הבית / דיני עבודה / האם המעסיק יכל לקבל חזרה את כספי הפיצויים שהופקדו בקרן הפנסיה?

האם המעסיק יכל לקבל חזרה את כספי הפיצויים שהופקדו בקרן הפנסיה?

הפקדתי לעובד לקרן הפנסיה במסגרת פנסיית חובה. העובד לא השלים שנת עבודה האם אני יכל לדרוש חזרה מקרן הפנסיה את כספי הפיצויים?

בצו ההרחבה לפנסיית חובה מוגדר במפורש (בסעיף 8) מעמד כספי הפיצויים אותם הפקיד המעסיק לפי השיעורים הקבועים בצו.

ההפקדות ותשלומי המעביד עבור רכיב פיצויי הפיטורים בהתאם לאמור בסעיף 7 לעיל, לא ניתנות להחזרה למעביד, למעט במקרה בו העובד משך כספים מקופת הגמל לפני שקמה לו או לשאיריו זכאות לקבלת כספים מקופת הגמל לפי תקנונה בשל אירוע מזכה בלבד. ״אירוע מזכה״ – מוות, נכות או פרישה בגיל 60 ויותר, ולמעט אם נשללה זכות העובד לפיצויי פיטורים בפסק דין מכח סעיפים 16 ו – 17 לחוק פיצויי פיטורים.

כלומר גם במידה והעובד סיים את עבודתו מרצונו או לא השלים את שנת עבודה עדיין הוא יהיה זכאי שכספי הפיצויים יעמדו לזכותו בקרן הפנסיה.

מה לגבי המקרים שלא חל עליהם צו ההרחבה לפנסיית חובה?

צו ההרחבה נכנס לתוקף בשנת 2008 ושיעור הפיצויים שנקבע בו עלה בהדרגה עד שהגיע בשנת 2014 ל- 6% משכר העובד. מה לגבי כספים שהופקדו לפני שנת 2008 או כספים שהופקדו בשיעור הגבוה ביותר מזה שנקבע בצו ההרחבה?

כספים משוריינים – סעיף 26 בחוק פיצויי פיטורים

סעיף 26 חוק פיצויי פיטורים קובע כי כספים שהופקדו לקופה לקצבה או כספים שהופקדו בהתאם לסעיף 14 אינם ניתנים להחזרה למעסיק.

סכומים ששולמו במקום פיצויי פיטורים לפי סעיף 14, או שהופקדו לפי סעיף 20 או לפי סעיף 21, או ששולמו לקופת גמל לתשלום פיצויי פיטורים, או ששולמו או שהופרשו לקופת גמל לקצבה –
(1)   אינם ניתנים להחזרה, להעברה לשעבוד או לעיקול

משנת 2008 כל ההפקדות לחסכון הפנסיוני נחשבות כהפקדות לקצבה ולכן לא ניתן להחזיר כספים אלו למעסיק.

באיזה מקרים ניתן לקבל חזרה את כספי הפיצויים?

במידה והעובד החליט למשוך את תכנית הפנסיה שלו לפני גיל פרישה המעסיק יוכל לקבל חזרה את כספי הפיצויים. בנוסף סעיפים 16 ו- 17 לחוק פיצויי פיטורים מגדירים את האפשרות של המעסיק לקבל חזרה את כספי הפיצויים.

סעיף 16 : לא יהיה עובד זכאי לפיצויים או יהיה זכאי לפיצויים חלקיים בלבד, הכל לפי הענין, אם פוטר בנסיבות, שעל פי הסכם קיבוצי החל על המעסיק והעובד – ובאין הסכם כזה, על פי ההסכם הקיבוצי החל על המספר הגדול ביותר של העובדים באותו ענף – מצדיקות פיטורים ללא פיצויים או בפיצויים חלקיים בלבד.

סעיף 17: בענף העבודה שאין בו הסכם קיבוצי, רשאי בית הדין האזורי לעבודה לקבוע שפיטוריו של עובד היו בנסיבות המצדיקות פיטורים ללא פיצויים או בפיצויים חלקיים שיקבע; בדונו בענין זה יונחה בית הדין האזורי לעבודה על פי הכללים שבהסכם הקיבוצי החל על המספר הגדול ביותר של עובדים.

מעמד כספי הפיצויים המופקדים לקרן הפנסיה

כספי הפיצויים אשר הופקדו לפי השיעורים שנקבעו בצו ההרחבה, יבואו במקום תשלום פיצויי פיטורים בהתאם לסעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים, בגין השכר, הרכיבים, התקופות והשיעורים בגינם נעשתה ההפרשה בלבד. כלומר עבור חלקי השכר עבורו נעשה הפקדה לקרן הפנסיה אין צורך לבצע השלמת כספי פיצויים בזמן סיום העבודה.

במידה ושכרו של העובד יעלה במהלך תקופת העבודה, המעסיק יידרש לבצע השלמה של פיצויים רק עבור האחוזים עליהם הוא לא הפקיד לקרן הפנסיה.

לדוגמא:

בשנת 2017 נדרש להפקיד לקרן הפנסיה 6% עבור רכיב הפיצויים. כלומר עבור 72% מהשכר אין צורך לבצע השלמת פיצויים מכיוון וכספים אלה הופקדו לקרן הפנסיה.

כיצד להימנע מתשלום פיצויים או מחוב פיצויים בסיום תקופת העבודה?

באפשרות המעסיק באופן חד צדדי, להחליט כי ברצונו להפקיד את מלוא כספי הפיצויים לקרן הפנסיה ולהחיל על מלא כספי הפיצויים את סעיף 14. במצב זה על המעסיק להפקיד מידי חודש 8.33% אחוז משכר העובד עבור רכיב הפיצויים, ולהודיע בכתב לקרן הפנסיה ולעובד שכספי השלמת פיצויי הפיטורים יבואו ״במקום פיצויי פיטורים״ בהתאם לאמור בסעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים.

במידה והמעסיק בחר זאת לא יהיה באפשרותו לדרוש חזרה את יתרת כספי הפיצויים בסיום עבודה, אך מצד שני הוא לא יידרש לבצע השלמה של כספי פיצויים בסיום עבודה ובמקרים של עליית שכר. (סעיף 9 בצו ההרחבה לפנסיית חובה)

האם המעסיק יכל לקבל חזרה את כספי הפיצויים שהופקדו בקרן הפנסיה? by

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כמנהל מוצר באגף השיווק במנורה מבטחים פנסיה וגמל והעורך הראשי של אתר פנסיוני.

23 comments

  1. שלום נדב ,
    האם מבחינה חוקית מעסיק יכול להחתים עובד על כך שהוא מוותר על הפיצוים שניתנים לו לפי חוק , ברגע שהוא מתפטר ?
    משהו בנוסח :
    "אני , *שם העובד* , מאשר למעסיק שלי למשוך את כספי הפיצויים מקרן הפנסיה במידה ואתפטר "

    אני שואל כי סיימתי את עבודתי בחודש שעבר , ובשיחה עם סוכנות ההסדר הוסבר לי שאכן כספי הפיצויים הם שלי גם בעת התפטרות , אך שמתישהו (מבלי שהוסבר לי במה מדובר ומבלי שאקבל עותק ) חתמתי על טופס כזה שמתיר למעביד למשוך את הכסף של הפיצוים בחזרה .
    קרן הפנסיה היתה קיימת עוד לפני שהתחלתי לעבוד אצל המעסיק הזה , והדבר היחיד שעולה בדעתי הוא שאולי החתימו אותי בזמן שהצטרפתי לביטוח מנהלים , שנה אחרי שהתחלתי לעבוד שם .
    (ומאז ביטלתי את ביטוח המנהלים והעברתי את כל מה שנצבר בו לקרן פנסיה )

    אשמח לעזרתך

    • על פניו נשמע שהחתימה על הטופס היא בלתי חוקית, גם אם לא תהייה זכאי לקבל את כספי הפיצויים עדיין מגיע לך שהם ישארו לזכותך בקרן הפנסיה.

      • תודה רבה על התשובה , עזרת לי מאוד.

        שאלה קטנה נוספת ברשותך – במידה ואכן המעביד ישאיר את הפיצויים בקרן הפנסיה , אך ארצה למשוך כסף מקרן הפנסיה לפי טופס 59א במסגרתו ארצה למשוך כסף בשל מיעוט הכנסות (מובטל במשך 3 חודשים) -האם אוכל ? או שאז זה לא ייחשב כ "אירוע מזכה" ואז זה ישים בסיכון את כספי הפיצויים ?

  2. בוקר טוב,

    אם תמשוך את כספי התגמולים המעסיק יוכל לבקש חזרה את כספי הפיצויים גם ללא אישור ממך.

    • תודה על המאמרים והתשובות,
      שאלה :
      במצב הנתון שלא מגיע לעובד פיצויים, והעובד רוצה למשוך מיד את כספי הפיצויים (המעביד לא מבקש אותם חזרה), איזה מיסוי יחול ? לפי שיעורי המס השולי של העובד או לפי משיכה שלא כדין ? (לפני גיל פרישה, ולא עומד באחד התנאים למשיכה מוקדמת).

  3. האם זה גם במקרה שלעובד לא מגיע פיצויים כלל, גם במקרה כזה אם ימשוך את כספי הפיצויים שנצברו המס יהיה לפי שיעורי המס השולי ?

  4. מה הדין לגבי עובדים אשר במועד תחילת העבודה (לפני 2008) לא חתמו על סעיף 14 ואף לא בכל זמן לאחר מכן?

    • ערב טוב איציק,

      שים לב שיש או בין האפשרויות, הכספים הופקדו לפי סעיף 14 או שהופקדו לפי סעיף 20 או לפי סעיף 21, או ששולמו לקופת גמל לתשלום פיצויי פיטורים, או ששולמו או שהופרשו לקופת גמל לקצבה –
      (1) אינם ניתנים להחזרה, להעברה לשעבוד או לעיקול

      כלומר כספים שמיועדים לקצבה לא צריכים להיות מוחזרים למעסיק.

      • תודה נדב!
        הכספים שהופקדו לפצויים לפוליסת ביטוח מנהלים לפני שנת 2008 הופקדו למשיכה הונית.
        אני מניח הכספים שהופקדו לפצויים לפוליסת ביטוח מנהלים אחרי שנת 2008 (ככל ההפקדות האחרות) הופקדו לקצבה.

        אין העובד חתום על הסכמה להחלת סעיף 14.
        הפקדות המעביד לפצויים היום מיום תחילת העבודה ולאורך כל תקופת העבודה בגובה 8.33% מהשכר.

        • ישנם הסכמים בין המעסיק לבין חברות הביטוח המאפשרות החזרת כספים למעסיק.
          הסכמים אלה לא פוגעים בזכאותו של העובד לכספי הפיצויים הם רק מגדירים את האופן שבו החברה תחזיר את הכסף למעסיק ואת ההתחייבות הכספית של המעסיק לחברת הביטוח במידה והעובד יהיה זכאי בסוף לכספים.
          במקרה שציינת, במידה ויש הסכם כזה בין חברת הביטוח למעסיק חברת הביטוח תאפשר החזרת כספים לפחות אלה שהופקדו עד לשנת 2008.

  5. בוקר טוב
    אם אני מחליטה למשוך את כספי הפנסיה בגיל 60 כלומר לפני גיל פרישה האם כספי הפיצויים חוזרים למעסיק ?
    תודה
    גליה

  6. שאלה נוספת
    לא ברור לי מה זה סעיפים 17 ו16
    האם אתה יכול לתת דוגמאות
    תודה רבה
    גליה

    • כן, לדוגמא עובד שפוטר בשל מעילה כספית וכד' ולכן הוא לא זכאי לפיצויי פיטורים. וכל זה במידה ונקבע כך בצו ההרחבה או שבית משפט קבע אחרת.

  7. היי נדב,
    בחוזה כתוב, שכהסכמה ספציפית ביחס לסעיף 26, החברה תעביר את כלל הקופות כולל הפיצויים על שמי במידה ואהיה זכאי עפי חוק פיצויי פיטורים (1963), ובכל מקרה אחר החברה תעביר את כל הקופות על שמי למעט את פיצויי הפיטורים, שיעברו או לא, עפי החלטת החברה.

    אפשר להבין שהחברה שומרת לעצמה זכות למשוך חזרה או רק לא להעביר על שמי ואז אוכל למשוך עד גיל פרישה (חצי צרה). מה אומר החוק?

    תודה

    • אפשר להבין מכאן שהחברה שומרת לעצמה את הזכות לקבל חזרה את כספי הפיצויים. האם אתה חתום בנוסף על סעיף 14 במסגרת הסכם העבודה? במידה וכן זה די מיתר מתוקף את הסעיף הזה בחוזה.

  8. בוקר טוב
    רציתי לשאול האם במקום עבודה שקיימת קופה מרכזית לפיצויים והעובד מגיע לגיל פרישה האם משיכת הכספים נעשיית מישירות מהקופה .היש יתרון להעביר את הכסף לקופה אישית לפיצויים על שם העובד ?
    תודה גליה

    • ישנה אפשרות לבצע משיכת כספים ישירות מהקופה המרכזית או להעביר את הכספים לקופה אישית. במידה ורוצים לבצע על הכספים רצף פיצויים יש יתרון להעברת הכספים לקופה אישית.

  9. היי,
    עובדת במקום עבודה ארבע שנים ומעוניינת לעזוב.
    האם המעסיק רשאי למשוך חזרה את הכספים שכבר הופקדו בקרן הפנסיה? לא הצלחתי להבין זאת חד משמעית מתשוביתייך, שכן בחלק מהמקרים כתבת כי המעסיק רשאי לעשות זאת.
    אשמח לעזרתך

    • העובד זכאי שהכספים יעמדו לרשותו עד שיגיע לגיל פרישה ויהיו חלק מפנסיית הזקנה שלו.
      במידה והעובד יבקש למשוך את יתר הכספים לפני גיל הפרישה המעסיק יוכל לקבל חזרה את כספי הפיצויים.
      על המעסיק לתת לעובדת טופס 161 וטופס לקרן שבה הוא כותב שהוא לא משחרר את כספי הפיצויים.

      • תודה רבה על תשובתך,
        למה יש צורך בטופס 161 שבו המעסיק כותב שאינו משחרר את כספי הפיצויים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים