דף הבית / אקדמיה / עונת החתונות

עונת החתונות

עונת החתונות נמצאת כעת בעיצומה, אם אין לכם עכשיו על השולחן שלוש או ארבע הזמנות לחתונה כנראה שיש לכם המון מזל או מעט חברים.

אז מה הקשר בין חתונה לבין החיסכון הפנסיוני שלנו?

חתונה היא אחת התחנות החשובות ביותר בהן עלינו לבדוק החיסכון הפנסיוני שלנו. הרגע הזה מתחת לחופה הוא גם הרגע שבו אנחנו מתחילים לדאוג לאדם נוסף מלבדנו.

כפי שכתבנו בעבר, החיסכון הפנסיוני כולל, מלבד חיסכון לפרישה, גם כיסוי למקרה של מוות. את הביטוח למקרה של מוות תקבל בת הזוג שלנו לכל ימי חייה.

כן, לכל ימי חייה, גם אם היא תתחתן עם מישהו אחר.

לכן, מיד לאחר החתונה. לאחר שסיימנו לספור את הצ'קים, אחרי שחזרנו מירח הדבש הגיע הזמן להתפנות ולבדוק את התכנית הפנסיונית שלנו.

חופה

חופה, צולמה על ידי Eli Brody

אז מה עושים עכשיו?

דבר ראשון: במידה ועשית כרווק "ויתור על כיסוי ביטוחי לשארים", זה הזמן להודיע לקרן הפנסיה שהתחתנת ולהחזיר את הכיסוי לתוקף.

דבר שני : צריך לבחון בשיתוף משווק פנסיוני שהכיסוי הביטוחי מתאים לצרכי התא המשפחתי שלך.

חשוב שתדע, ויתרת בעבר על כיסוי ביטוחי למקרה של מוות, אתה כעת לא נמצא בכיסוי וחס וחלילה במקרה של מוות בת הזוג לא תקבל קצבת שארים מקרן הפנסיה.

הכיסוי יחזור לתוקף תוך שנתיים ממועד ביצוע השינוי.

בשורה התחתונה: מכיוון וקרן הפנסיה כוללת בתוכה כיסוי ביטוחי למקרה של מוות. יש לבדוק לאחר החתונה שהכיסוי אכן קיים ומתאים לצרכי התא המשפחתי.

עונת החתונות by

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כמנהל המוצר באגף השיווק במנורה מבטחים פנסיה וגמל, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג : פנסיוני, להבין את הפנסיה

2 comments

 1. כתבה מאוד נכונה, אך למה היא פונה רק לגברים? לאישה לא יכול להיות חיסכון פנסיוני? היא לא יכולה לרשום את עצמה כ"רווקה"? היא לא צריכה לעשות את אותם הפעולות בדיוק? לה לא אכפת אם בן זוגה ישאר עם או בלי קצבה אם חו"ח היא תמות?
  צורת הכתיבה הזו מניחה כ"כ הרבה דברים רעים – שאין לאישה פנסיה בכלל, או שהפנסיה שלה לא חשובה, או שלא אפכת לה, כי היא לא אחראית על כלכלת המשפחה, זה תפקיד של הגבר לדאוג לה אפילו אחרי מותו, וכו" וכו"…
  כ"כ קל לכתוב את הכתבה הזו עבור שני המינים – במיוחד שהיא רלוונטית לשניהם.
  אשמח אם תתחשב בחצי מהאוכלוסיה ותתאים את הטקסט גם עליה.
  תודה מאש.

  • את צודקת בהחלט איב,

   אבל לצערי (או שמחתי) אני גבר. הכתיבה שלי באופן טבעי מנוסחת בלשון זכר. עד כדי כך זה מגיע באופן טבעי שכאשר אני כותב ישירות לנשים (לדוגמא בנושא של חופשת לידה) זה נראה לי מוזר.

   אני אשתדל יותר בעתיד.

   שבת שלום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
%d בלוגרים אהבו את זה: