דף הבית / צרכנות / איך מלמדים ילדים לחסוך בעולם ללא כסף?

איך מלמדים ילדים לחסוך בעולם ללא כסף?

שאני הייתי ילד, הייתה לי קופת חיסכון קטנה בצורת חזיר עשויה מחרסינה. לקופה הייתי מכניס מטבעות קטנים ואם התמזל מזלי גם שטר או שניים. בניגוד לסיפורים, לקופת החזיר שלי היה פקק אותו היה ניתן לפתוח ולהוציא את הכסף, כך שלא הייתי צריך לשבור את הקופה כמו בסיפורו של אתגר קרת.

החזיר דווקא נחמד, האף שלו קר כשנוגעים בו והוא מחייך שדוחפים לו את השקל בגב וגם כשדוחפים לו רק חצי שקל, אבל מה שהכי יפה זה שהוא מחייך גם כשלא. (אתגר קרת, לשבור את החזיר, געגועי לקיסינג'ר)

לשבור את החזיר

לשבור את החזיר – מתוך הסרט 9.99$

אבל ככל שמתרחבות האפשרויות לרכישה באמצעות האינטרנט או באמצעות אפליקציות בסלולר, מבלי להזכיר את השימוש ההולך וגדל בכרטיסי אשראי, עולה השאלה "כיצד ניתן ללמד את הילדים לחסוך כסף, אם אנחנו כלל לא משתמשים בו?". כיצד אנחנו יכולים ללמד את ילדנו את המשמעות של כסף קטן שהם כמעט ולא נתקלים בו ביום יום.

תכירו את קלבר קאש

אם אותה הבעיה התמודדו גם בצד השני של העולם, בבנק הניו זילנדי ABS. מצד אחד כיצד לייצר חינוך פיננסי ומצד שני, כיצד לעודד חיסכון לילדים. אין לנו כמעט כסף קטן  בכיס אבל מה שיש לנו הוא מכשיר הסלולר שלנו. לכן, הפתרון שמצאו בבנק ABS הוא קופת חיסכון ללא כסף. קופה שתעזור להורים ללמד את ילדיהם כיצד לחסוך כסף, גם אם הם כלל לא רואים כסף.

clever kash

את החזיר הלבן שהיה לי בתור ילד מחליף הפעם פיל צהוב. כבר לא צריך לשבור את הקופה או לספור את הכסף, כי בכל רגע אפשר לראות על בטן הפיל, כמה כסף נחסך בקופה.
איך מפקידים כסף לקופה? פשוט, בעזרת האפליקציה.

clever_kash_piggy_bank_app

ברגע שמעבירים את המטבע באפליקציה, הסכום בקופת החיסכון מתעדכן ומופיע על חזית הקופה.

ומה אומרים על כך ב ABS:

לא רצינו שילדים יפספסו את הערך של כסף רק בגלל שהם לא נחשפים אליו מספיק ביום יום. לכן פיתחנו את קלבר קאש, כדי שילדים יפתחו הרגלי חיסכון בצורה כיפית.

 

 

איך מלמדים ילדים לחסוך בעולם ללא כסף? by

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כסמנכ"ל מקצועי בהלמן אלדובי פנסיה וגמל, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג : פנסיוני, להבין את הפנסיה

2 comments

 1. הפוסט מעיד על הדור של הכותב.
  מה הקשר בין מזומן וחיסכון?
  מציע נושאים לפוסטים נוספים בסדרה:
  איך מלמדים ילדים להדפיס בעולם ללא מכונות כתיבה
  או
  איך מלמדים ילדים להתנייד בעולם ללא סוס ועגלה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
%d בלוגרים אהבו את זה: