דף הבית / צרכנות / ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית

ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית

החל משנת 2008 קיימת חובה לבצע הפקדות לביטוח פנסיוני לעובדי משק בית. עובד משק בית הוא כל מי שעבד אצלכם לפחות שישה ימים, גם אם תקופת העסקה שלו לא הייתה רצופה.

ההפקדה לביטוח פנסיוני לעוזרת הבית או למטפלת היא חובה. והיא מחייבת אותך ואת העובד. ההפקדה היא מתוקף צו ההרחבה לפנסיית חובה מעסיק שלא מבצע את ההפקדות עובר כמובן על החוק אבל גרוע יותר (ואפילו מסוכן יותר) הוא חשוף לתביעות בסך מאות אלפי שקלים מצד עוזרת הבית ובני משפחתה. במידה ויקרה לעוזרת, חס וחלילה, אירוע של אבדן כושר עבודה או מוות, העוזרת ובני משפחתה יוכלו לתבוע אותך על כך שלא ביטחת אותה בקרן פנסיה. גם אם המקרה יקרה מעבר לשעות העבודה או אפילו מעבר לים עדיין תהייה חשוף לתביעות.

פנסיה לעוזרת בית

תמונה ברישיון חופשי מכאן

דוגמא:

עוזרת בית בת 50 בשכר של 400 שקלים לחודש, תוכל לתבוע את המעסיק שלה על סכום של 165 אלף שקלים במקרה של אבדן כושר עבודה, גם אם המקרה לא התרחש בביתו.

מה אומר הצו?

צו ההרחבה מחייב לשלם לפנסיה לכל שכיר, גבר מעל לגיל 21 ואישה מעל לגיל 20. כלומר אם עוזרת הבית או המטפלת לילדים צעירה מגיל זה, אתם לא חייבים להפקיד לה לפנסיית חובה.

מתי להתחיל את הביטוח הפנסיוני לעוזרת?

במידה ולעוזרת קיים הסדר פנסיוני קודם אתם חייבים לבצע הפקדות לפנסיה תוך שלושה חודשים ממועד תחילת עבודתה. כאשר את ההפקדות יש לבצע רטרואקטיבית מתחילת העבודה. במידה ואין לעוזרת הבית חיסכון קודם ניתן להתחיל את ההפקדות לפנסיית חובה תוך חצי שנה מתחילת העבודה ואין צורך לבצע הפקדות רטרואקטיבית.

איפה יש לחסוך לפנסיה?

הצו מגדיר בררת מחדל, וקובע כי צריך לחסוך את הכספים בקופה שכוללת בתוכה כיסויים ביטוחים לנכות ולמקרה מוות כמו קרן פנסיה.

זכותה של העוזרת לבחור היכן לחסוך את הכספים, במידה והעוזרת לא מודיעה לכם על בחירתה אתם יכולים לחסוך לה בקרן בררת המחדל הלאומית.

כמה צריך לשלם לפנסיה לעוזרת הבית?

בשנת 2018 עומדות ההפקדות לביטוח פנסיוני במסגרת פנסיית חובה עומדות על 18.5% משכר הבסיס של העוזרת. האחוזים מתחלקים באופן הבא:

סעיף אחוז
תגמולי עובד 6.00%
תגמולי מעסיק 6.50%
פיצויים 6.00%

לדוגמא :

עוזרת בית שמשתכרת 50 שקלים לשעה, ומקבלת בנוסף עוד תשלום עבור דמי נסיעות בסך 20 שקלים. השכר החודשי של העוזרת הוא 440 שקלים שמורכב משכר בסיס של 400 שקלים ונסיעות בסך 40 שקלים.

400 שכר בסיס, סכום שחייב בהפקדה לפנסיית חובה.

40 שקלים, סכום פטור.

בשנת 2018 אנו צריכים להפקיד לפנסיה עוזרת הבית 18.5% מהשכר לפנסיית חובה, כ- 74 שקלים בחודש.

היכן ניתן לחסוך?

ניתן לבצע את ההפקדות לפנסיה בכל אחת מהקרנות הפועלות בארץ, בהתאם לבחירת עוזרת הבית.

במידה ועוזרת הבית לא בחרה בעצמה קרן פנסיה ניתן להפנות את ההפקדות לקרנות הפנסיה בררת המחדל.

לעזרתכם קיים היום  שירות דיגטלי המאפשר תשלום לפנסיית חובה לעובדים.

פנסיה טובה של סוכנות הביטוח דליאלון

מערכת אינטרנטית בשם פנסיית חובה המאפשרת לך לצרף את עוזרת הבית ללא מילוי טפסים. העוזרת לא תמלא טופס הצהרת בריאות, אך חשוב לזכור כי לפי תקנון קרן הפנסיה היא לא תהייה מבוטחת על מחלות קודמות במשך חמש שנים. התשלום החודשי יתבצע באמצעות כרטיס אשראי. בכל חודש תקבלו תזכורת למייל על התשלום. באפשרותכם להיכנס ולעדכן נתונים, בסיום העבודה ניתן להפיק טופס 161 מהמערכת עבור עוזרת הבית. החיסרון, עבור השירות גובה סוכנות הביטוח דמי טיפול של 17 שקלים מידי חודש בנוסף להפקדה החודשית.

פנסיה בקליק של מנורה מבטחים – שירות פנסיה בקליק של מנורה מבטחים לא פעיל יותר ולא ניתן לבטח דרכו עוזרות בית חדשות

לפני תחילת ההפקדות לקרן הפנסיה של מנורה מבטחים עוזרת הבית תצטרך למלא הצהרת בריאות וטופס הצטרפות. לאחר מכן עליכם להיכנס למערכת פנסיה בקליק של מנורה מבטחים. המערכת מאפשרת לכם לבצע רישום קצר ופשוט לקרן הפנסיה מבטחים החדשה, יש להזין את שמכם, את פרטי העובדת ואת פרטי כרטיס האשראי. מסלול החיוב במנורה מבטחים הוא מסלול חודשי, בכל חודש תחוייבו בכרטיס האשראי בהתאם לשכר אותו עדכנתם במערכת.

במידה ושכר העובדת השתנה עליכם לעדכן את קרן הפנסיה.

 ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית by
Product
הפקדה לפנסיה באינטרנט
Reviewed by

on 26 בינואר 2018
Rating
Summary
החוק מחייב אותנו להפקיד לפנסיה לעוזרת בית. מתי נדרש להתחיל להפקיד לפנסיה. כמה להפקיד כל חודש ואיך אפשר לשלם פנסיה לעוזרת הבית דרך האינטרנט.

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כמנהל מוצר באגף השיווק במנורה מבטחים פנסיה וגמל והעורך הראשי של אתר פנסיוני.

9 comments

 1. שלום,
  יש לי עוזרת בית שמבקשת לקבל את כספי הפנסיה במזומן. האם הדבר חוקי? היא מוכנה לחתום על הצהרה שקבלה את הכספים ושלא יהיו לה תביעות כלפי. אני רק רוצה להיות בטוחה שזה עומד במבחן החוק.

 2. המערכת.מאוד לא.ידידותית ובלתי נסבלת
  מזה כמעט שנה מנסה לקבל דוח.עדכני לדיווחי התשלומים שביצעתי וברצוני להיות עצמאית ולא לתת הרשאה לחיוב חשבון או כרטיס אשראי. לא מצליחה לקבל.דוח.עדכני
  רצוי שהמפקח על חברות.הביטוח יטפל בנושא ויבוא חעזרה,של.האזרחים שרוצים לשלם כחוק והחברות מערימות עליהם קשיים מיותרים

 3. מנורה מבטחים , פשוט מזעזע ולא יאומן שאין אלטרנטיבות
  שירות ברמה מזעזעת, גובים כספים לא נכון ואז לא מחזירים, לא ניתן להשיג אותם בטלפון

  • חשוב לזכור שעל העוזרת לבחור קרן הפנסיה ולא על המעסיק. במידה והעוזרת לא בחרה קרן פנסיה ניתן להפנות את החיסכון לאחת מקרנות בררת המחדל הלאומיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
%d בלוגרים אהבו את זה: