דף הבית / מכתבים למערכת / משיכה של כספי פיצויים והפקדה שלהם בעתיד

משיכה של כספי פיצויים והפקדה שלהם בעתיד

סיימתי לעבוד וקיבלתי את כספי הפיצויים מהמעסיק. האם אני יכל למשוך את כספי הפיצויים מקרן הפנסיה להשקיע אותם, ובעתיד להפקיד אותם בחזרה לקרן הפנסיה?

ראשית כן, ניתן לבצע הפקדות חד פעמיות לקרן הפנסיה. אבל יש מספר דברים שצריך לקחת בחשבון לפני שמבצעים את הפעולה.

מכתבים למערכת

7 נקודות, למה לא כדאי לבצע את המהלך.

  1. בניגוד לכספי פיצויים אותם ניתן למשוך בכל שלב כסכום חד פעמי את כספים שתפקיד לבד לקרן הפנסיה אפשר יהיה למשוך רק בגיל פרישה. במידה ותבקש למשוך את הכספים לפני גיל הפרישה תשלם מס של 35%.
  2. הפקדה לקרן פנסיה מוגבלת בתקרה של כ- 45 אלף שקלים בשנה (תקרת הפקדה). במידה וכבר היום אתה מתקרב לתקרה, הפקדה של כספי הפיצויים תתבצע למוצר פנסיוני אחר.
  3. במעמד ההפקדה של הכספים תשלם דמי ניהול על ההפקדה. כלומר גם במידה ומשכת 10,000 שקלים מכספי הפיצויים. תצטרך להפקיד סכום גבוה יותר כדי לפצות על דמי הניהול.
  4. בנוסף, בהפקדה במעמד עצמאי, אתה מגדיל את הכיסוי הביטוחי שלך בקרן הפנסיה. אתה תשלם עלות כיסוי ביטוחי גבוהה יותר ויתכן ותידרש למלא הצהרת בריאות.
  5. משיכה של כספי פיצויים פטורים ממס תשפיע על הקצבה הפטורה אותה תקבל בגיל פרישה (לקריאה נוספת). כך שיתכן ובעתיד תהייה חייב בתשלום מס על הפנסיה שלך.
  6. כספי הפיצויים היו צוברים תשואות בקרן הפנסיה, הפקדה של אותו הסכום שמשכת בעתיד לא תפצה על אבדן התשואות.
  7. סביר להניח שלא תפקיד את הכספים שוב בעתיד. כספי הפיצויים הם 45% מהחיסכון הפנסיוני שלך. אמנם היום אתה סבור שאתה יכל למשוך את הכספים להשקיע אותם בתבונה ובעתיד להחזיר אותם כולל רווחים לקרן הפנסיה. אבל, במקרים רבים, כספים שנמשכים מקרן הפנסיה לא מוחזרים. הם תמיד מוצאים את דרכם לשימושים אחרים עליהם לא חשבת כאשר משכת את הכסף.

עזוב אותך מהבורסה, זה היתרון היחידי בביצוע הפעולה.

במידה ויש לך רכיבי שכר לא פנסיוני, חלקים בשכר עליהם המעסיק לא מפקיד לך לפנסיה, תוכל להפקיד בעתיד את הכספים במעמד עצמאי (לפי סעיף 47) ולקבל הטבות מס על הכספים שהופקדו. במקרה זה, משכת כספים פטורים ממס וכאשר החזרת אותם לתכנית, קיבלת עליהם מהמדינה הטבת מס.

ברוב המקרים, הטבת המס תהייה גבוהה יותר מהרווח שתעשה על הכספים בבורסה.

משיכה של כספי פיצויים והפקדה שלהם בעתיד by

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כמנהל מוצר באגף השיווק במנורה מבטחים פנסיה וגמל והעורך הראשי של אתר פנסיוני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים