דף הבית / מכתבים למערכת / יש לי ביטוח מנהלים לא פעיל, מה לעשות עם הכסף?

יש לי ביטוח מנהלים לא פעיל, מה לעשות עם הכסף?

קיבלתי לאחרונה את הדוחות השנתיים וגיליתי שיש לי 20,000 שקלים שהמעסיק הקודם הפקיד לי לביטוח מנהלים בשנת 2011 בשנתיים האחרונות המעסיק החדש מפקיד לי לקרן פנסיה. מה כדאי לעשות עם הכספים?

משנת 2008 אפשר להעביר (לנייד) כספים שנחסכו במוצר פנסיוני אחד למוצר פנסיוני אחר. באופן הזה ניתן להעביר כספים מביטוח מנהלים לקרן פנסיה ולהיפך. את הסכום אותו צברת בביטוח מנהלים כמובן מומלץ שלא למשוך שכן משיכה של כספים מסוג זה חייבים במס בגובה 35% (לקריאה נוספת). באפשרותך להעביר את הכספים מביטוח המנהלים אל קרן הפנסיה כך שיצרפו לחיסכון הקיים לך ויגדילו לך בעתיד את פנסיית הזקנה.

מה הן היתרונות מהעברת הכספים מביטוח המנהלים הלא פעיל אל קרן הפנסיה?

הקטנת עלות הכיסוי הביטוחי
עלות הכיסוי הביטוחי למקרה מוות בקרן הפנסיה מושפעת מגובה החיסכון הצבור לך בקרן. לכן במקרים רבים ריכוז החיסכון בקרן פנסיה אחת יוביל להקטנת עלות הכיסוי הביטוחי למקרה מוות.

הקטנת עלויות דמי ניהול
בפוליסות ביטוח מנהלים רבות אשר הופקו בשנת 2011 דמי הניהול מהצבירה עומדים על 1.25% לעומת דמי הניהול המקסימלים בקרן הפנסיה אשר עומדים על חצי אחוז. בחיסכון עד לגיל פרישה לפער הזה בדמי הניהול יש משמעות גדולה. בדוגמא שלך, העברת הכספים מביטוח המנהלים לקרן הפנסיה יעניקו לך בעתיד עוד 24 אלף שקלים.

להעביר ביטוח מנהלים לקרן פנסיה
המשמעות של העברת ביטוח מנהלים לא פעיל לקרן הפנסיה

חשוב לזכור ! בהעברת כספי ביטוח מנהלים לקרן הפוליסה חשוב לבחון כל מקרה לגופו. חשוב לבדוק את מעמד הכספים בביטוח המנהלים. האם הם כספים שנועדו לתשלום הון או קצבה. חשוב לבחון האם נותרו כיסויים ביטוחים בפוליסה.

יש לך שאלות נוספות ? אנחנו ממתינים לך בצור הקשר או בעמוד הפייסבוק.

 

יש לי ביטוח מנהלים לא פעיל, מה לעשות עם הכסף? by

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כמנהל המוצר באגף השיווק במנורה מבטחים פנסיה וגמל, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג : פנסיוני, להבין את הפנסיה

3 comments

  1. מקווה שהתגובה תיראה, למרות הפער הגדול בתאריכים 🙂
    יש לי ביטוח מנהלים לא פעיל, ההפקדות אליו נפסקו ב 2009. יש בו מקדם (200.65), אבל לא הרבה כסף – בערך 41000. בפירוט הפוליסה שהוצאתי מופיע גם "קצבה – שיפור מקדמים" – 32000, "תכנית הון עצמאים" – 9000.
    אין שם כבר שום כיסוי ביטוחי, כאמור ההפקדות נפסקו מזמן. דמי הניהול: מחסכון 1%, מהפקדה (ממוצע) 5.77%.
    הקצבה המשוערת מגיל 70, במצב הנוכחי, היא ~400 ש"ח לחודש…
    על פי מה שקראתי עד כה, עדיף להעביר את הכסף לקרן פנסיה. האם הבנתי נכון?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
%d בלוגרים אהבו את זה: