דף הבית / מכתבים למערכת / האם זה הזמן לחשוב על פרישה?

האם זה הזמן לחשוב על פרישה?

אני מבוטחת בקרן פנסיה חדשה ומתכננת לפרוש בשנה הקרובה, האם לאור הדיבורים בחדשות  על הקטנת הפנסיה ב- 10% אני צריכה להקדים את הפרישה?

לאחר שחרור ההודעה לתקשורת (לקריאה נוספת) לפני מספר ימים התראיין היום לתקשורת הממונה על שוק ההון, עודד שריג, ונדמה שהוא מנסה לצנן קצת את הלהבות. הכרזת האוצר שאינה אפילו בגדר טיוטת חוזר מדברת על הפחתת הקצבאות הצפויות בשיעור שאינו ידוע החל מינואר 2014. פורשים אשר תכננו לפרוש בשנה הקרובה מוטב שיקשיבו לנעשה במשרדי האוצר ויתייעצו עם גורם מוסמך האם כדאי להם להקדים את גיל הפרישה.

מה המשמעות של הקדמת הפרישה?

במידה ואת עדיין עובדת, תאלצי לבצע תאום מס בין הקצבה אותה תקבלי מקרן הפנסיה לבין הכנסתך מעבודה. יתכן ותדרשי לשלם מס בשל ההכנסה החדשה. בנוסף ככל אשר פורשים בגיל מוקדם יותר כך המקדם שנקבע (בעיקר לנשים) גבוה יותר והפנסיה המחושבת תהייה קטנה יותר.

במידה ואכן יתבצע השינוי, כיצד זה ישפיע עלי?

לפי כוונת האוצר החל מינואר 2014 ישתנו המקדמים בקרנות הפנסיה בצורה כזאת המשקפת את הריבית האמיתית הקיימת במשק, המשמעות היא שמקדמי הקצבה יגדלו, והפנסיה הצפויה תרד בצורה דרמטית.

אז מה כדאי לי לעשות?

נכון להיום לא ניתן לבצע את החישובים ולראות מה עדיף, האם להקדים את הפרישה ולשלם מס הכנסה או להמתין להכרזת האוצר. לכן מומלץ להקשיב בסבלנות ולראות לאן נושבות הרוחות. בכל אופן מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע לפני ביצוע כל פעולה שכזאת.

האם זה הזמן לחשוב על פרישה? by

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כסמנכ"ל מקצועי בהלמן אלדובי פנסיה וגמל, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג : פנסיוני, להבין את הפנסיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים