דף הבית / דיני עבודה / האם נדרש להפקיד לפנסיה לעובד שעבר את גיל הפרישה?

האם נדרש להפקיד לפנסיה לעובד שעבר את גיל הפרישה?

אחת השאלות שחוזרות על עצמן היא, האם קיימת חובת הפרשה לפנסיה לאחר גיל פרישה, האם המעסיק חייב להפקיד לפנסיית חובה עבור עובד שיצא לפנסיה. במקרה זה נדרש להבחין בין שני סוגים של עובדים:

  • עובד קיים שהגיע לגיל פרישה
  • עובד חדש שהגיע לאחר שעבר גיל פרישה

צו הרחבה לפנסיית חובה קובע כי לא חלה חובה לבטח בהסדר פנסיוני את מי שפרש מעבודתו בגיל פרישת חובה ומקבל קצבה.

סעיף 4א בצו קובע כי : צו זה יחול על כל עובד המועסק או שיועסק בכל מקום עבודה, בכפוף לכך שהוראות צו זה לא יחולו על מי שמתקיים לגביו ולו אחד מהתנאים המפורטים בסעיפים הקטנים להלן

סעיף קטן 6 – מי שפרש מעבודתו בגיל פרישת חובה ומקבל קצבה; "קצבה" בסעיף זה – למעט קצבאות וגמלאות מהמוסד לביטוח לאומי

הפרשה לפנסיה לפנסיונר

מה הכוונה בגיל פרישת חובה?

האם חייבים להפקיד לפנסיה לאישה שעברה גיל 62 או גבר לאחר גיל 67?

בחוק גיל פרישה נקבע בסעיף 4, גיל פרישת חובה – הגיל שבהגיעו אליו ניתן לחייב עובד לפרוש מעבודתו בשל גילו, הוא גיל 67 לגבר ולאישה.

לכן גם אישה שנקלטת במקום עבודה חדש לאחר גיל 62 יש להפקיד עבורה לפנסיה.

גיל פרישת חובה הוא הגיל שבו ניתן לחייב את העובד לפרוש מעבודתו, גיל 67, לגבר ואישה.

הפרשה לפנסיה לפנסיונר : באיזה מקרים יש להמשיך את ההפקדות לפנסיה ובאיזה מקרים לא חייבים לבצע הפקדות?

נבחן כעת מספר מקרים ונראה האם קיימת חובה למעסיק לבטח את עובדיו.

עובד קיים שהגיע לגיל פרישה והחל לקבל קצבה מקרן הפנסיה

במקרה של עובד קיים שהחל לקבל קצבה מקרן הפנסיה, חייב המעסיק להמשיך את ההפקדות עבור אותו עובד.

לדוגמא עובד קיים שבחר לקבל קצבה מקרן הפנסיה מבטחים החדשה (ניתן לקבל החל מגיל 60) ובמקביל המשיך בעבודתו. יש להמשיך בהפקדות הפנסיוניות עבור עובד זה.

עובד חדש המקבל קצבה מביטוח לאומי

עובד חדש שעבר את גיל פרישה ואינו מקבל קצבה ממקור אחר זולת ביטוח לאומי יש להמשיך להפקיד עבורו לחיסכון פנסיוני.

לדוגמא עובד חדש שעבר את גיל 70 ואינו מקבל קצבה מקרן פנסיה או ביטוח מנהלים יש להמשיך להפקיד עבורו לפנסיה.

עובד חדש המקבל קצבת זקנה ממשרד הביטחון

במידה והעובד החדש  עבר את גיל 67 ומקבל כבר קצבה ממקור אחר ניתן שלא להפקיד לו לפנסיה. בכל מקרה אחר שבו העובד לפני גיל 67 יש להמשיך להפקיד עבורו לפנסיה.

חשוב לזכור כי למרות ההפקדה לפנסיה, לאחר גיל 67 התכנית אינה כוללת עוד כיסויים ביטוחים למקרה מוות או אבדן כושר עבודה.

האם אני חייב להפקיד לפיצויים לעובד שעבר את גיל פרישה?

למרות שישנם מקרים בהם עובד שעבר את גיל הפרישה אינו זכאי להמשך הפקדות לפנסיה הוא יהיה זכאי לקבלת כספי פיצויים בסיום עבודה במידה ויעמוד בתנאים הקיימים בחוק פיצויי פיטורים. כדי להקטין את ההוצאה בסיום העבודה באפשרות המעסיק להפקיד כיום רק את כספי הפיצויים לקופת גמל.

בשורה התחתונה

נדרש להפקיד לפנסיה לא נדרש להפקיד לפנסיה
עובד קיים שהחל לקבל קצבה עובד חדש שעבר גיל פרישת חובה ומקבל קצבה מגורם אחר שאינו ביטוח לאומי
עובד חדש שעבר גיל פרישת חובה וטרם החל לקבל מגורם אחר
האם נדרש להפקיד לפנסיה לעובד שעבר את גיל הפרישה? by

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כמנהל מוצר באגף השיווק במנורה מבטחים פנסיה וגמל והעורך הראשי של אתר פנסיוני.

16 comments

  1. סיכום מעולה

  2. אני ורעייתי גמלאים, מקבלים פנסיה ואני משלם מס, אני חוסך מידי חודש לנכדי בקופות גמל, האם אני זכאי להטבות מס של ניכוי זיכוי ?

    • אתה יכל לקבל הטבת מס על הפקדה לפנסיה. לגבי הפקדה עבור נכד אתה לא יכל לקבל עליה הטבת מס.
      הייתי בודק מה היה דינה של הפקדה עבור ילד שעבר את גיל 18 למרות שאתה לא נחשב עמית מוטב.

  3. שלום נדב,

    האם חלה חובה על המעסיק לבטח בביטוח אובדן כושר עבודה אישה בין הגילאים 62 ל-67?
    בהנחה שההפרשות הפנסיוניות נעשות לקופת גמל, למשל.

    תודה

  4. תודה על המאמר. מבקשת כמה מילים על מה כן מחוייב מעסיק של גמלאי עובד חדש שמקבל קצבה מקרן פנסיה. האם יש התייחסות גם לגובה הקצבה?

    • ערב טוב ציפי,

      אין התייחסות לגובה הקצבה. עובד חדש שעבר את גיל 67 ומקבל קצבה ממוצר פנסיוני אינו זכאי עוד להפקדות לחיסכון פנסיוני בהתאם לצו ההרחבה לפנסיית חובה.
      יתכן ובמידה ומקום העבודה חל צו הרחבה אחר העובד יהיה זכאי להמשך הפקדות.

  5. היי נדב, איפה רשומות הטבות המס לפנסיונרים המפקידים לפנסיה על חשבונם? האם הם דומים לעצמאים? ואז אפשר להפקיד 16% מפנסיה חייבת של 208,800 לשנה. אם נתעלם מעניין הטבת הקצבה המזכה, ואיך מושכיםאת ההפקדות בעתיד, זה משנה בן כמה הפנסיונר?

    • הי עידן,

      במידה והפנסיונר שכיר הוא זכאי לאותה הטבת מס כשכיר. במידה והפנסיונר מקבל קצבה מקרן הפנסיה הוא יכל לבצע הפקדה במעמד עצמאי ולזכות להטבה בהתאם.
      את הכספים כמובן יוכל למשוך בעתיד כקצבה או כהיוון קצבה בהתאם לכללי המס שחלים עליו.

      • תודה נדב. אם הפנסיונר הוא גם שכיר, נניח מרוויח משכורת מבוטחת של 80K בשנה. אזי הוא יכול להפריש על פנסיה מקסימלית של (208800-80000) 128,800? כמו שכיר שהוא עצמאי?
        למעשה בגלל שהיוון קצבה בפטור פוגע בנטו של הפנסיה החודשית, לדעתי זו דרך טובה להוריש לילדים יותר מאשר למשוך פנסיה.
        אולי עוד אפשרות בהקשר זה – אם מישהו לא היוון בפטור ולא נשארה לו יתרה הונית פטורה, הוא יוכל בגיל מבוגר (נניח 80) למשוך את הכסף ב"מצבי מסכנות"? או שיערימו עליו קשיים.

  6. לגבי החלק הראשון, כן

    יכל לשלב כמו שכיר שהוא גם עצמאי, להפקיד עצמאית על שכר לא מבוטח.

    לגבי החלק השני, תלוי בהכנסה שלו. הרבה פעמים תלוי במס הכנסה

  7. שלום,
    אשמח להבהרה והרחבה:
    פנסיונר המקבל קצבת מביטוח לאומי, מקבל קצבה מקרן פנסיה, ומתחיל לעבוד בעבודה חדשה (משכורת ברוטו מעל מינימום).
    מה יהיו ניכויי החובה במשכורתו? אלו הפרשות יהיו? האם יידרש תיאום מס לאור ההכנסות?
    בנוסף, האם ישנן פינות שצריך להיזהר מהן כדי לא לאבד כסף למיסים גבוהים שלא לצורך וכד'.

    אשמח לתשובתך,
    תודה וחג שמח!

    • הי רעות,

      1. עובד חדש לאחר גיל 67 אין חובה להפקיד עבורו לפנסיה.
      2. העובד לא חייב בתשלום ביטוח לאומי – על המעסיק חלה חובה לשלם ביטוח לאומי בהתאם לגובה השכר.
      3. העובד חייב בתאום מס בגין הכנסתו מקרן הפנסיה.
      4. יש למלא טופס 161ד כדי לנצל את הפטור ממס על קרן הפנסיה ולהקטין את תשלומי המס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
%d בלוגרים אהבו את זה: