דף הבית / צרכנות / כל מה שצריך לדעת לקראת חיסכון לכל ילד

כל מה שצריך לדעת לקראת חיסכון לכל ילד

בחודש הקרוב תקבלו מכתב מביטוח לאומי המודיע לכם על הזכאות בתכנית חיסכון לכל ילד הזכאי לקצבת ילדים. אל תתעלמו מהמכתב. עליכם לבחור, היכן לנהל את הכספים, באיזה מסלול השקעה והאם להגדיל את סכום ההפקדה.

בינואר 2017 תתחיל לפעול תכנית חיסכון לכל ילד. במסגרת התכנית  יפקיד ביטוח הלאומי 50 ש"ח בכל חודש לכל ילד, עד שהילד יגיע לגיל 18, וזאת בנוסף לקצבת הילדים. ההורים, יכולים להוסיף לחיסכון של כל ילד עוד 50 ש"ח בחודש על חשבון קצבת הילדים, כך שסכום החיסכון המצטבר יוכפל, ויעמוד על 100 ש"ח בחודש.

באפשרותכם לבחור היכן תנוהל תכנית החיסכון בקופת גמל או בבנק. במידה ולא תבחרו יופקדו כספים לילדים עד לגיל 15 לקופת גמל ולילדים מעבר לגיל 15 לתכנית חיסכון בבנק. לבחירת התכנית ניתן להיכנס לאתר ביטוח לאומי – לכניסה

ילדים

ילדים מעת Jess

תכנית חיסכון לכל ילד

כיצד יתבצעו ההפקדות לתכנית החיסכון?

החל מינואר 2017 יפקיד המוסד לביטוח לאומי, בכל חודש, במועד שבו משולמת קצבת הילדים, סכום בסך 50 שקלים חדשים לחשבון חיסכון או לקופת גמל להשקעה על שמו של הילד שזכאי לקצבת ילדים. הפקדה זו תסתיים כאשר יגיע הילד לגיל 18. במהלך תקופת ההפקדה תינתן להורי הילד אפשרות לבחור האם להפקיד סכום נוסף לחשבון הבנק או לקופת הגמל להשקעה בסך 50 שקלים חדשים שישולמו מתוך קצבת הילדים.

עבור ילדים שנולדו לפני חודש ינואר 2017 יבוצעו הפקדות רטרואקטיביות החל מחודש מאי 2015. בינואר 2017 – יופקדו 100 ש"ח ובפברואר 2017 – יופקדו 400 ש"ח.

עד מתי יתבצעו ההפקדות?

ביטוח לאומי ימשיך בהפקדות עד שהילד יגיע לגיל 18.

באפשרותכם להגדיל את ההפקדה לתכנית החיסכון ב- 50 שקלים נוספים. כספים אלו יבואו מתוך קצבת הילדים אותה אתם מקבלים מביטוח לאומי.

מענקים מיוחדים מביטוח לאומי

ביטוח לאומי יעניק שני מענקים לתכנית החיסכון לילדים שיחולקו באופן הבא:

ילדים שנולדו עד ינואר 2017

כאשר יגיע הילד לגיל 18 ביטוח לאומי יעניק לו מענק מיוחד בסך 500 שקלים שיופקד לתכנית. במידה והילד לא ימשוך את הכספים עד לגיל 21, ביטוח לאומי יעניק לו מענק נוסף בסך 500 שקלים. מענקי המשיכה יופקדו לחיסכון של הילד בחודש שבו ימלאו לו 18, ולכל המאוחר בחודש העוקב לחודש שבו ימלאו 21 שנים.

ילדים שנולדו לאחר ינואר 2017

בגיל 3 יינתן מענק בסך 250 שקלים, ומענק נוסף בסך 250 שקלים שיוענק לבנות בעת שימלאו להן 12, ולבנים בגיל 13. וזאת במקום המענק שיינתן לילדים בגיל 18. בנוסף, במידה והילד לא ימשוך את הכספים עד לגיל 21, ביטוח לאומי יעניק לו מענק נוסף בסך 500 שקלים.

האם סכומי המענק בגיל 18 ובגיל 21 ישולמו ללא תלות במספר ההפקדות שבוצעו לחיסכון או בסכום החיסכון הצבור הכולל?

כן. מענקי המשיכה לא תלויים במספר ההפקדות או בסכום החיסכון הצבור הכולל.

האם גם ילדים שחגגו 18 החל מה-1 במאי 2015 ועד 31 בדצמבר 2016 יועבר גם סכום של 500 שקלים?

כן

מתי ניתן למשוך את הכספים?

את הכספים מתכנית החיסכון לכל ילד ניתן למשוך החל מגיל 18 בכפוף לאישור ההורים. ילדים שיבקשו למשוך את הכספים לאחר גיל 21 יוכלו לעשות זאת ללא אישור ההורים.

במקרים מיוחדים תתאפשר משיכת הכספים גם לפני גיל 18 וזאת בשל מצב רפואי העלול להביא לפגיעה בחיי הילד, ורק לאחר קבלת אישור המוסד לביטוח לאומי לכך.  אישור על מצב רפואי יינתן על ידי רופא מוסמך. להורדת טופס משיכת כספים מתכנית חיסכון לכל ילד

מחפשים אפשרויות נוספות לחיסכון לילדים? שתי אפשרויות שכדאי לבחון הן קופת גמל להשקעה ופוליסת חיסכון.

האם משיכת הכספים חייבת במס?

כן, הכספים יהיו חייבים במס רווח הון בשיעור של 25%

מה הם דמי הניהול בתכנית חיסכון לכל ילד?

הילד לא ישלם את עלויות הניהול והתפעול של כספי החיסכון, דמי הניהול ישולמו על ידי המוסד לביטוח לאומי עד שיגיע הילד לגיל 21. דמי הניהול בקופות הגמל יעמדו על 0.23% מהצבירה.

כיצד בוחרים היכן לנהל את החיסכון לכל ילד?

במשרד האוצר ערך מכרז לקביעת הגופים שיוכלו לנהל את תכנית החיסכון. מדובר בבנקים וחברות המנהלות קופות גמל.

ההורה יהיה רשאי לבחור האם לנהל את החיסכון של הילד בחיסכון בנקאי או בקופת גמל, מתוך רשימה של גופים שנבחרו במכרז. במידה ולא בחר ההורה את המוסד הפיננסי, יופקד סכום החיסכון בהתאם למנגנון ברירת המחדל.

כיצד מודיעים לביטוח לאומי על התכנית הנבחרת?

יש להודיע לביטוח לאומי עד לתאריך 1.6.2017 על החברה שתנהל את כספי החיסכון עבור ילדיכם. במידה ולא תודיעו הכספים יועברו בהתאם למנגנון בררת המחדל. ניתן להודיע לביטוח לאומי באופן הבא:

 1. באמצעות אתר ביטוח לאומי – לכניסה
 2. לשלוח בהודעת sms את המילה ילד למספר 0557000200 , ולקבל קישור לביצוע הבחירה.
 3. להתקשר למוקד טלפוני 2637 * או 02-5393700 בימים א׳-ה׳ בין השעות 17:00-8:00
 4. למלא ״טופס לבחירת תכנית חיסכון״. את הטופס אפשר להוריד מאתר הביטוח הלאומי

כיצד פועל מנגנון בררת המחדל?

מנגנון בררת המחדל פועל עבור הורים שלא ביצעו בחירה באיזה גוף הם מעוניינים לנהל את הכספים.

 • עבור ילדים מתחת לגיל 15 – בררת המחדל היא קופת גמל
 • עבור ילדים מעל לגיל 15- בררת המחדל היא חיסכון בנקאי
בימים אלו תקבלו מכתב מביטוח לאומי המודיע לכם על הזכאות לתכנית החיסכון. במידה ולא תבחרו לאן להעביר את הכספים, כספים אלו יועברו בהתאם למנגנון בררת המחדל.

היכן כדאי לנהל את כספי החיסכון לכל ילד בקופת גמל או בבנק?

בבדיקה שנעשתה על ידי משרד האוצר נבחנו האלטרנטיבות השונות בין חיסכון בבנק לחיסכון בקופת גמל. בין הפרמטרים שנלקחו בחשבון היו הריבית בשוק ההון לעומת הריבית בפקדונות הבנקאים. התוצאות שהתקבלו הצביעו על יתרון ניכר לחיסכון בקופת גמל. כאשר ילד שיבחר לנהל את החיסכון שלו בקופת גמל על פני 21 שנים יקבל 8,000 שקלים יותר מאשר ילד שיבחר לנהל את כספו בחיסכון בבנק.

חיסכון לכל ילד

מקור משרד האוצר

בין היתרונות הנוספים אותם ציינו במשרד האוצר, האפשרות להעברת הכספים בין מסלולי ההשקעה השונים בקופות הגמל והאפשרות לניוד הכספים בין החברות השונות. הורים שלא יבצעו בחירה הכספים יועברו בהתאם לגיל הילד, כאשר כספי החיסכון של ילדים עד לגיל 15 יועברו לקופת גמל וכספי החיסכון של ילדים מעל לגיל 15 יועברו לחיסכון בנקאי. (ומה שאול אמסטרדמסקי אומר על כך)

בנקים שזכו במכרז תכנית חיסכון לכל ילד

בנק לאומי בנק הפועלים
בנק מזרחי בנק דיסקונט
הבנק הבינלאומי בנק מרכנתיל דיסקונט
בנק מסד בנק יהב
בנק אוצר החייל

בחירת קופת גמל עבור חיסכון לכל ילד

כל קופות הגמל שנבחרו במכרז יציעו דמי ניהול אחידים בסך 0.23%. הורה שלא יבחר קופת גמל, תבחר עבורו קופת גמל באופן רנדומלי בין קופות הגמל שזכו במכרז.

קופות גמל שזכו במכרז תכנית חיסכון לכל ילד

פסגות מנורה מבטחים
הפניקס אלטשולר שחם
הלמן אלדובי מיטב דש
אינטרגמל מגדל
אינפיניטי אקסלנס
הראל אנליסט
קל פנסיה וגמל

בין הגופים שבחרו לא להשתתף במכרז היו בנק איגוד, קופות הגמל של ילין לפידות וחברת כלל פנסיה וגמל

האם יהיה ניתן לנייד את הכספים בין קופות הגמל שזכו במכרז?

כן, בהחלט. באפשרותך להעביר את הכספים לקופת גמל אחרת. גם במידה ובחרת קופה יהיה באפשרותך בעתיד לעבור לקופה אחרת.

היכן ינוהלו כספי החיסכון?

כספי החיסכון לכל ילד ינוהלו במסלולי השקעה חדשים שיוקמו בקופות אשר יזכו במכרז. בין המסלולים:

 • מסלול לחוסכים המעדיפים סיכון מועט – מסלול בררת מחדל
 • מסלול לחוסכים המעדיפים סיכון בינוני
 • מסלול לחוסכים המעדיפים סיכון מוגבר
 • מסלול הלכה
 • מסלול שריעה

החברה המנהלת תהיה חייבת להציע מסלול הלכה או מסלול שריעה רק אם היא מנהלת מסלול דומה ביתר קופות הגמל שלה.

חיסכון לילדים הוא חיסכון לטווח ארוך לכן ניתן לבחור במסלול ברמת סיכון הגבוהה מזו אותה הייתם בוחרים לעצמכם.

למרות ששמות מסלולי ההשקעה יהיו דומים בין כל החברות מדיניות ההשקעה שלהן עשויה להיות שונה והיא תקבע על ידי ועדת ההשקעות בכל אחת מהחברות שיזכו במכרז.

בשורה התחתונה

במידה ויש לכם ילדים הזכאים לקצבת ילדים בחודש הקרוב תקבלו מכתב מביטוח לאומי המבקש מכם לבחור היכן לנהל את כספי תכנית חיסכון לכל ילד. אמנם עלויות התכנית זהות בכל החברות אך יש כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם.

 • חיסכון בבנק או בקופת גמל
 • מסלול החיסכון. חיסכון לילדים הוא חיסכון לטווח ארוך. באפשרותכם לבחור במסלול ברמת סיכון הגבוהה מזו אותה הייתם בוחרים לעצמכם.
 • הגדלת סכום ההפקדה. באפשרותכם להגדיל את סכום ההפקדה לחיסכון ב- 50 שקלים נוספים. סכום זה יגיע מתוך קצבת הילדים אותה אתם מקבלים מידי חודש.
 • למידע נוסף ניתן להיכנס לאתר חיסכון לכל ילד – לכניסה
 • לבחירה בחברה שתנהל את התכנית עבורכם יש להיכנס לאתר ביטוח לאומי – לכניסה
כל מה שצריך לדעת לקראת חיסכון לכל ילד by
Product
חיסכון לכל ילד
Reviewed by

on 18 בדצמבר 2016
Rating
Summary
בחודש הקרוב תקבלו מכתב מביטוח לאומי המודיע לכם על הזכאות בתכנית חיסכון לכל ילד הזכאי לקצבת ילדים. אל תתעלמו מהמכתב. עליכם לבחור, היכן לנהל את הכספים, באיזה מסלול השקעה והאם להגדיל את סכום ההפקדה.

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כסמנכ"ל מקצועי בהלמן אלדובי קופות גמל ופנסיה, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג : פנסיוני, להבין את הפנסיה

54 comments

 1. אני מניח שהשתשובה חיובית אבל האם יהיו עמלות נסתרות כמו הוצאות ניהול השקעות? או שהם כלולים בדמי הניהול?

 2. האם כדאי להוסיף 50 שח או לא?

  • אני חושב להוסיף, זה ירד מקצבת הילדים וזה חיסכון סגור עבור הילדים עד לגיל 21.

   • במידה ויש לבעלי קרן השתלמות של עובד עצמאי (שפטורה ממס), להבנתי עדיף לי את 50 הש"ח הנוספים להוסיף לשם ולא לחיסכון האוצר (למרות דמי ניהול של 0.9% ). האם נכון?

    • הוא לא מנצל את כל תקרת הפטור היום? לבעלי קרן השתלמות במעמד עצמאי מומלץ להפקיד עד תקרת ההפקדה המוטבת לקרן ההשתלמות- כ 18 אלף שקלים בשנה

     • לא מנצל.הייעוד של הקרן הזו מלכתחילה הוא לחיסכון לילדים ולכן מופקד שם סכום קטן. אם כבר להוסיף 50 ש"ח, השאלה אם משתלם לשלם את ה-0.9% (אני חושבת שזה מההפקדה ולא מהחיסכון המצטבר נכון?) או את ה-25% בסוף התקופה בהנחה שהתשואה זהה…

 3. לא מבין….בשביל מה כל זה ? למה לא לתת את הסכום לכל ילד בהגיעו לגיל 18, ע"י ביטוח לאומי שיחשב את הסכום בתוספת העלויות המוערכות הנחסכות,,,, בלי לבנות מנגנון ציבורי ממוחשב שלם , בלי דמי ניהול לחברות/בנקים, בלי עשרות/מאות פקידים שיעסקו בכך… כל זה בשביל לתת לכל נער בגיל 18 10-20000 ש"ח , אם זה לא חלם מה חלם ? וכמובן זו בירוקרטיה במיטבה שדואגת לפזר הרבה כסף למנגנון….. עצוב שכך מתנהלת המדינה.

 4. בנצי,
  יש כאן גם אלמנט חיובי של חינוך לחסכון. אישית, הייתי מעדיף שהחסכון ימשיך עד לגיל זקנה. כך יגדל ויצמח ויעזור לחוסך ביום סגריר במקום להיעלם על נסיעה של אחרי צבא.

  • חולק עליך שזו הדרך……זה נועד לדחות תשלומים ע"י האוצר ו"שכחו" את המסלול הפשוט והזול,למה …? לכל אחד ניחוש אחר…את שלי כתבתי.

  • מי מחנך את מי? אם ההורים יחנכו את הילד לחסוך, עוד 50 שקל בחודש זה נחמד אבל זה פשוט יוצא לנו מהדלת האחורית במשכורת ומגיע לחשבון של הילד. מתנה זה לא.
   בכל מקרה הורים שילמדו את הילדים לחסוך, התוכנית הזו לא תשנה כלום, והורים שלא ילמדו את ילדיהם לחסוך אז הילדים קיבלו מימון לטיול לפני צבא.

   בדרך, כמו שבנצי אמר הלכו מיליונים על הבירוקרטיה.

   • יכול להיות. לדעתי, זה שיש לנער הצעיר קופת גמל על שמו זה פוטנציאל להמשך התנהלות נכונה. אני מייעץ למשפחות לשכוח ממנה ולהשאירה לגיל פרישה. הערכתי היא שמי שיעשה כך לא יצטער.
    אגב, אפשר להתווכח בכלל מדוע צריכה המדינה לשלם קצבת ילדים. לדעתי זה מיותר אבל זה נושא לדיון אחר.

 5. האם הילד יוכל לבחור שלא לפדות את הקופה בהגיעו לגיל 21, וכך להשתמש בה כסוג של מקלט ממס רווחי הון ודמי ניהול?

  • בהחלט, זאת אכן אחת מכוונות האוצר בחיסכון בקופת גמל ולא בהעברת הכספים לילד בגיל 21

   • נדב, אם זו היתה כוונת האוצר, אז ניתן היה לאפשר לפתוח את הקופה בגיל 18 בלי דמי ניהול במשך 18 שנה, דיווחי ,מעקב ורישום כל 50 שקל ברשומות למיליוני לקוחות וכו'….זה כמו ללכת ברגל לאילת ולטבול בים סוף או לטוס לאילת ולטבול בים סוף…..בשניהם טובלים בים סוף….

   • תודה נדב,
    ובהמשך לשאלתו של יעקב על העמלות הסמויות- אני מניח שאין מגבלה המונעת מקופת הגמל להשקיע את הכספים, למשל בקרן נאמנות בעלת דמי ניהול גבוהים, וכך להחביא דמי ניהול תחת הסעיף של הוצאות ניהול השקעות. אני טועה?

    • אתה מתכוון לקרן נאמנות בבעלות אותה החברה? כל חברה חייבת לפרסם דוח צדדים קשורים ולפרסם שם כספים שהועברו לחברות קשורות לקבוצה.

     • אכן התכוונתי לקרן נאמנות בבעלות אותה חברה, אבל מבחינתי העברת דמי ניהול בין המוסדיים השונים במעגל סגור זה היינו הך.
      אני מניח שעדיין אין כאן הגבלה על סעיף של הוצאות ניהול השקעות, בניגוד לקרנות פנסיה

 6. נדב שלום רב,
  שאלה ראשונה:
  הילד היום בן 15.
  ההורים בוחרים קופת גמל ולא חשבון בנק.
  עד שהילד יגיע לגיל 21 יעברו בערך 6 שנים.
  האם קופת הגמל הזו תהיה נזילה כאשר הילד יהיה בן 21?
  קופ"ג נזילה בעוד 6 שנים ?! ללא תיקון תקנות קופות הגמל זה בלתי אפשרי. אולי כבר עבר תיקון כזה?
  שאלה שנייה:
  אם ההורים יוסיפו את ה-50 ש"ח לחודש לחסכון (מתוך קצבת הילדים, זאת אומרת מתוך הכנסה פטורה ממס) האם יוכלו לקבל הטבות מס (ניכוי) כמו בהפקדה לקופ"ג הרגילה?
  תודה.

  • גליה שלום,

   תכנית חיסכון לילד היא סוג של קופת גמל להשקעה, מוצר חיסכון חדש שבנה האוצר והוא נזיל בכל שלב. הפקדה למוצר החדש לא מעניקה הטבות מס על ההפקדות.

 7. תודה על הפוסט. שני דברים עדיין לא ברורים לי:
  האם ההטבה בדמי הניהול נמשכת גם אחרי גיל 18?
  אני מבין שיש פטור ממס הכנסה על הרווחים – האם זה תלוי בעיתוי המשיכה?

  • אסף שלום,

   דמי הניהול בקופת גמל להשקעה מסוג תכנית חיסכון לכל ילד ימשכו גם אחרי גיל 21. זה אחד מתנאי המכרז : לאחר הגיעו של העמית לגיל 21 ,תגבה החברה המנהלת את דמי הניהול מתוך סכום החיסכון הצבור הכולל בחשבון הילד הזכאי, ואולם דמי הניהול לא יעלו על דמי הניהול הקבועים

   לעניין פטור ממס רווחי הון, אני לא הבנתי דבר כזה מהחוזר או הדוח שחיבר האוצר.

   • אני הבנתי שכל רווח שיווצר עד גיל 21 יהיה פטור ממס רווחי הון. אם יחליט הילד (טוב הוא כבר יהיה גבר/אישה) להשאיר את הכספים אז לרווחין שיווצרו אחרי גיל 21 יהיו את אותם חוקים כמו קופת גמל להשקעה.
    הבנתי לא נכון?

 8. האם כבר ניתן לקבל מידע מקופות הגמל שזכו לגבי מסלולי ההשקעה?

  • אלה מסלולי ההשקעה שיוקמו: מסלול לחוסכים המעדיפים סיכון מועט – מסלול בררת מחדל,
   מסלול לחוסכים המעדיפים סיכון בינוני ומסלול לחוסכים המעדיפים סיכון מוגבר.

   קשה לי להאמין שכבר יפרסמו מדיניות השקעה עבור אותם מסלולים.
   החוזר התפרסם לפני פחות משבוע ורק היום פרסמו את הזוכים במכרז.

 9. שלום,
  אני לא מבין מהם מסלולי החיסכון – הלכה ושריעה.
  האם תוכל להסביר?
  תודה
  יוסי

  • שלום יוסי,
   חברות שיש להם מסלול בעל כשרות הלכתית (לדוגמא כשרות של בד"ץ העדה החרדית) יצטרכו לפתוח מסלול כזה גם עבור חיסכון לכל ילד. באותו אופן מי שיש לו מסלול בכשרות של השריעה עבור הציבור המוסלמי.

   • תודה נדב, אבל אני עדיין לא מבין מה זה אומר מסלול כשר הלכתי. מסלול שבו הכסף מושקע בנכסים שנחשבים לכשרים מבחינת ההלכה היהודית או השריעה המוסלמית?
    אם לכך הכוונה, מעניין אותי איפה אפשר לראות את רשימת הנכסים הכשרים או את הכללים שלפיהם קבעו מה כשר. אודה לך מאד אם תוכל לענות.
    תודה רבה
    יוסי

    • שלום יוסי,

     מי שמעניק את הכשרות הם גופי הכשרות החרדים, כללי ההלכה היהודית עשויים להיות שונים כך שיש חברות שיש להם כשרות חרדית אך אין להם כשרות מוסלמית.
     אל תשכח גם את השיקולים הפוליטים כלכלים שמצריכים הפעלת מסלול כזה.
     לדעתי כדי לדעת מה התוקף הלכתי של כל מסלול יש לפנות לבדץ הרלוונטי.

 10. מי הם "קל פנסיה וגמל"?

 11. נדב, האם תוכל להתייחס להבדלים בין המסלולים "המסוכנים" בקופות גמל.
  תודה

  • ערב טוב אילן,

   מכיוון ומדובר במסלולים חדשים, קשה להתייחס להבדלים בינהם. אני מניח שככל ויפורסמו הרכבי הנכסים במסלולים והם יתחילו לצבור תשואות אני אגע בזה בעתיד.

 12. שלום . מי שבחר בקופת גמל , מכיוון שההרכב הקופות נסחרות בבורסה , האם אין מצב שבתום התקופה (גיל 18) הילד יפסיד כסף ? כלומר אם הוא צבר במשך השנים מהפקדות המדינה 5000 ש"ח לדוגמא אז בגלל בהמניות ואגרות החוב נסחרות בבורסה ואי אפשר לדעת מה יהיה במשך השנים , הוא יקבל למשל רק 3000 ש"ח , פחות ממה שהמדינה הפקידה ? האם המדינה מבטיחה את סכום המינימום – סך כל הפקדותיה ?
  מצב זה לא קורה בתוכניות חסכון בבנק . אשמח לתשובה .

  • בוקר טוב רון,

   המדינה לא מבטיחה את החיסכון, לכן היא מגדירה מסלול בררת מחדל עבור מי שלא יבצע בחירה. מסלול בררת המחדל הוא מסלול ברמת סיכון נמוכה.
   אישית אני סבור שבחיסכון לטווח ארוך בסכומים יחסית נמוכים עדיף להגדיל את רמת הסיכון בחיסכון.

   • תודה על התשובה . אני חושב שזה ממש לא בסדר מצד המדינה לא להבטיח את החיסכון בקופת הגמל בסך הפקדותיה . עוד עלול להיווצר מצב שהילד למעשה לא קיבל כלום מהמדינה , אז מה שווה התוכנית הזו ? צריך לעשות תיקון לחוק . האם המסלולים ההילכתיים הם ברמת סיכון נמוכה ?

    • אתה יכול לשים את הכסף בבנק ולהבטיח את הסכום.
     אבל היסטורית ל-20 שנה ממש חבל לא לשים במסלול עם סיכון גבוה. מקסימום 3-4 שנים לפני הסוף תעביר למסלול בסיכון נמוך.

 13. שאלתי מקודם שאלה ואני חוזר עליה – האם המסלולים ההילכתיים נחשבים בעלי סיכון נמוך או לא בהכרח ? האם הם פחות תשואתיים ממסלול רגיל (לא הלכתי ) בעל סיכון נמוך ? תודה

  • ממש לא, מסלולים הלכתיים הם לא מסלולים בעלי סיכון נמוך. הם בדרך כלל דומים ברמת הסיכון למסלול הבינוני רק שאפיקי ההשקעה שלהם שונים כך שיעמדו בכללי ההלכה היהודית. בדרך כלל מדובר בהשקעה בפקדונות ותעודות סל כדי למנוע מצב של השקעה ישירה בחברות.

 14. שלום נדב
  האם יש אפשרות להורים להפריש לחיסכון רטרואקטיבית לחודשים 05-12/2016, כנגד ההפרשה של ביטוח לאומי? ראיתי שתתכן אפשרות להוספה לחיסכון מצד ההורים רק החל מ- 01/17, לא הייתה התייחסות לשנה שעברה.
  בנוסף, מה זה קופת אינטרגמל, לא רואים תשואות שלה, איך אפשר לבחון אותה מול האחרות?
  תודה.

  • ההורים יכולים להגדיל את סכום ההפקדה רק מעכשיו ולא לאחור (את קצבת הילדים עבור חודשים כבר קיבלת).
   אינטרגמל זאת חברה חדשה לניהול קופות גמל ולכן אין מידע אודות התשואה של הקופות שלה.

   • תודה נדב על התשובה,
    לגבי קופת הגמל, האם יש עדיפות לבית השקעות מוכח ומוכר?
    כמו בנוגע לקרן פנסיה?
    האם יש עדיפות לבית השקעות כזה או אחר על משנהו?

    • שלום זיו,

     משמונה עד חמש אני עובד במנורה מבטחים, כך שאני לא נחשב אובייקטיבי. בכל אופן חשוב לציין שבניגוד לחיסכון בבנק בחיסכון לכל ילד בקופת גמל אתה תמיד יכל לעבור בין הגופים.

 15. היי, משיקולים שלי, אני לא בוחרת כרגע ומעדיפה שביטוח לאומי יפקיד לאן שרוצה.
  האם בהמשך, בעוד שנה שנתיים, אוכל לשנות את הבחירה של ביטוח לאומי ולהעביר למקום אחר ? תודה

  • שלום לירון,

   במידה והילד/ה מתחת לגיל 15 ובררת המחדל תהייה קופת גמל יהיה ניתן לשנות בעתיד את מסלול ההשקעה ו/או את החברה המנהלת.
   במידה ומדובר בילד מעל לגיל 15 שיופנה לבנק, לא יהיה ניתן לבצע שינוי בתכנית החיסכון לכל ילד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
%d בלוגרים אהבו את זה: