דף הבית / חדשות / מפילים את הפצצה, הנחה בדמי ניהול גם לפנסיונרים

מפילים את הפצצה, הנחה בדמי ניהול גם לפנסיונרים

טיוטת חוזר חדשה עשויה לשנות את כללי המשחק בשוק החיסכון הפנסיוני. המפקחת על הביטוח דורית סלינגר הגישה היום טיוטת חוזר המאפשרת מתן הנחה בדמי ניהול של מקבלי הקצבה בקרן הפנסיה (לקריאה). כיום קרן פנסיה מקיפה רשאית לגבות דמי ניהול ממקבלי קצבה, בשיעור שלא יעלה על 0.5% בשנה מתוך סך נכסיהם ובקרן פנסיה כללית (משלימה) רשאית החברה המנהלת לגבות דמי ניהול בשיעור של 0.6%.

יש לי הטבה בדמי ניהול, מה קורה לי בפרישה?

כיום גם אם יש לך הטבה בדמי הניהול מהצבירה, ההטבה חלה עד למועד היציאה לפנסיה. החל מקבלת הקצבה תשלם דמי ניהול מלאים של 0.5% בקרן פנסיה מקיפה. דמי הניהול מגולמים במקדם הפרישה המחושב לך על ידי קרן הפנסיה.

כיצד תשפיע הטבה בדמי ניהול על הפנסיה אותה אקבל?

הקטנת דמי הניהול של מקבלי הקצבאות תקטין את מקדם הפרישה ותגדיל את הקצבאות. הקטנת דמי הניהול אותם ישלמו מקבלי הקצבאות הוא חלק ממהלך אותו מוביל האוצר בשנים האחרונות לפתיחת שוק הקצבאות לתחרות. מטרת האוצר שפנסיונר היוצא לפרישה יבחן את כלל המוצרים הקיימים בשוק ויבחר בזה אשר יתן לו את הקצבה המתאימה לו ביותר. עד כה מהלך זה לא התקדם בעיקר עקב סירוב קרנות הפנסיה לקבל פורשים לפרישה מיידית.

עד מתי תחול ההטבה?

ההטבה בדמי הניהול אותם יקבלו מקבלי הפנסיונרים תחול למשך כל חייהם, הנחה בדמי ניהול למקבל קצבת זקנה תחול גם על שאיריו, ככל שישנם.

ונסיים בפצצה, שב"ק ס

תמונה נלקחה מכאן ברישיון שימוש CC

מפילים את הפצצה, הנחה בדמי ניהול גם לפנסיונרים by

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כסמנכ"ל מקצועי בהלמן אלדובי פנסיה וגמל, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג : פנסיוני, להבין את הפנסיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים