דף הבית / חדשות / השבוע שהיה : על מה חולמים כדורגלנים משבת לשבת?

השבוע שהיה : על מה חולמים כדורגלנים משבת לשבת?

השבוע שהיה: והפעם פורסמו תקרות מס הכנסה, היכן תקבלו הלוואה בתנאים הטובים ביותר וגם הכדורגלנים חולמים על הפקדות לפנסיה.

1. השבוע פרסמה רשות המיסים את התקרות השנתיות לצורך חישוב הטבות המס למפקידים לקרנות הפנסיה וקרנות השתלמות. השכר הממוצע במשק עלה ל-9,089 שקלים ותקרת ההפקדה לקרן הפנסיה המקיפה עלתה בעקבותיו ל- 3,726 שקלים. (לצפייה בתקרות)

2. השבוע פורסמה על ידי מעיין מנלה בכלכליסט כתבה שעסקה בכפל הביטוחי הקיים לכאורה בקרב המבוטחים בקרנות הפנסיה אשר מעסיקם דואג לבטח אותם בביטוח קולקטיבי דרך מקום העבודה. שורשיהם של הביטוחים האלה בתקופה שקרן הפנסיה העניקה כיסוי לנכות לפי גיל הכניסה של העובד והביטוח הקולקטיבי הגדיל את הכיסוי למקסימום האפשרי, כיום כמעט כל הקרנות מעניקות כיסוי מלא בכל גיל הצטרפות וכמעט אין צורך בכיסויים קולקטיבים אלו. הכתבה המליצה לעובד להקטין את הכיסוי הביטוחי שלו בקרן הפנסיה ובכך לחסוך בתשלומים כפולים. המלצה שלי, לחכות ולבדוק האם אכן יש צורך לבטל את הכיסוי הביטוחי בקרן מהסיבות הבאות: הגדלת הכיסוי הביטוחי בקרן הפנסיה בעתיד תדרוש מהעובד צבירה של תקופת הכשרה חדשה, דבר שעשוי להיות בעייתי במיוחד עבור עובדים שהצטרפו עכשיו לקרן מבלי למלא הצהרת בריאות. עובדים שעברו יעוץ מתאים ובחרו בכל זאת להקטין את הכיסוי הביטוחי בקרן יכולים לעשות זאת באחד המסלולים המותאמים אשר קיימים בקרנות הפנסיה, מסלולים שמאפשרים להקטין את הכיסוי הביטוחי לנכות ולשמר את הכיסוי הביטוחי לשארים. בדבר אחד אני מסכים עם הכתבה בכך שיש ליצר ביטוחים קולקטיבים שיעניקו כיסוי מעבר לזה הקיים בקרן, לדוג' כיסוי המבטל את תקופת ההכשרה בקרן או כזה המעניק הרחבה עיסוקית לכיסוי הביטוחי הקיים בקרן הפנסיה. (לקריאה)

3. האתנחתה של השבוע מגיע מהאתר חורים ברשת, שם התפרסמו השבוע התמונות הבאות של זוג קשישים אשר הצטלמו במשך שנים בכל עונה בחצר ביתם. בהתחלה אנחנו בסך הכל רואים זוג זקנים נחמד עומד באותו מקום כשהרקע משתנה. לכאורה, אין פה סיפור טרגי אבל העובדה שניתן לראות את ההזדקנות לנגד העיניים לצד הידיעה שאנחנו ברי חלוף מעציבה אותי וגורמת לי לתהות מי האנשים הללו, מה סיפור חייהם, מהיכן באו ולאן הלכו. שום דבר לא מכין אותך לתמונה האחרונה. עד אז, הפריחה המלבלבת בקיץ מחדירה אופטימיות שהחורף הקודר מחליף בפסימיות. נחמה קטנה היא שבניגוד לעונות השנה המתחלפות ישנם דברים בחיים שניתן לשמור ולקבע בתודעה, כמו לעמוד ביחד בכל עונה במחזוריות. הזוג הזה עלה על קונספט ויראלי ומקסים הרבה לפני שצילומים מהסוג הזה הפכו לפופולאריים ברשתות החברתיות. הבית, העצים, הפרחים והשביל הפכו למוטיב הקבוע בנוף החיים שלהם. כשמלווים ככה אנשים, קשה לא לחוש כאילו אתה חלק מהתהליך שלהם עד עונת הסיום. (לצפיה בכל התמונות)

זוג זקנים

4. בדה מארקר עשו סקר אודות הריבית אותה תקבלו בבנקים  ובחברות האשראי עבור הלוואה של 50,000 שקלים. הריביות נעו בין 3.25% בבנק לאומי ועד יותר מ- 12% מכרטיס האשראי של ישרכארט בשולי הדברים בכתבה הזכירו כי ניתן לקחת הלוואה בתנאים מצוינים גם  על חשבון קרן הפנסיה וקרן ההשתלמות. אני לא מכיר את כל התנאים בשוק, אבל במנורה מבטחים אפשר לקבל הלוואה בתנאים של פריים מינוס חצי במידה ויש לך קרן השתלמות נזילה. אז לפני שמתפתים לפרסומות של חברות האשראי שווה לגשת לאחד הגופים שמנהל לכם את החיסכון הפנסיוני ולבדוק מה תנאי ההלוואה שם. (לכתבה)

5. באולפן שישי השבוע בערוץ 2 אילן לוקאץ הציג את הכדורגלים שהחליטו להתאגד ולדאוג לעצמם לזכויות סוציאליות (לצפיה). כמו שכתבנו בעבר על דרק שארפ (לקריאה) ספורטאים רבים זוכים לחוזים בקבוצות ספורט שכבר כוללים בתוכם את הסכמי פיצויים, כאשר על הפקדות לפנסיה אין בכלל מה לדבר. הספורטאים שרבים מהם מרוויחים את השכר הממוצע במשק ורחוקים מאוד מהתדמית שמצטיירת עבורם בתקשורת מגלים כי בגיל 35 הם נותרו ללא חסכונות פנסיונים וללא מקצוע. מטרת הוועד לדאוג לזכויות הבסיסיות עבור העובדים, החל מהפקדות לפנסיה ועד למניעת קנסות ושלילת שכר.

השבוע שהיה : על מה חולמים כדורגלנים משבת לשבת? by

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כסמנכ"ל מקצועי בהלמן אלדובי פנסיה וגמל, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג : פנסיוני, להבין את הפנסיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים