דף הבית / דעות / בשנת 2014 תשלמו לפנסיה באינטרנט

בשנת 2014 תשלמו לפנסיה באינטרנט

משלמים חשבון חשמל או מים באינטרנט ולא בסניף הדואר? עושים קניות בסופר בלי לצאת מהבית? בשנת 2014 תשלמו גם לקרן הפנסיה מהמחשב בבית. פנסיה בקליק, שירות חדש של מנורה מבטחים יאפשר לכם לשלם לעובדים לפנסיה בזמן שלוקח לקרוא את הכתבה.

בעולם הנוצרי חוגגים בימים אלה את חג המולד, תקופת החגים ומבול הקניות שמתלווה אליהם לא פוסח גם על הגולשים בישראל. אתרי הקופונים מציפים אותנו בהצעות לרכישת מוצרים מאתרים כמו אמזון, איביי ושליחתם עד הבית. נראה כי מעולם לא היה קל יותר לעשות קניות בחו"ל.

התופעה אינה ייחודית רק לישראל. בשנת 2013 חצה היקף הסחר העולמי באינטרנט את רף טריליון דולר! כאשר קצב הגידול של המסחר האלקטרוני רק בארצות הברית צמח ביותר מ- 13%.

בישראל מתחזקת המגמה של מעבר לתשלום דרך האינטרנט, שירותים שבעבר נחשבו מיושנים מאפשרים היום ביצוע פעולות רבות דרך אתרי האינטרנט בצורה מאובטחת.

אתרי הממשלה כמו ביטוח לאומי מאפשרים פתיחת תיקים ותשלום רבעוני דרך האינטרנט, הרשויות המקומיות מקבלות תשלומי ארנונה ומים דרך האינטרנט ואף באמצעות אפליקציה סלולרית. גם חברות הביטוח מאפשרות רכישת ביטוח רכב או ביטוח נסיעות לחו"ל באינטרנט או באפליקציות ייעודיות. אנו מאמינים כי תופעה זאת תתרחב עוד יותר בשנה הקרובה, ותחדור לתחום שעד כה נתפס כמורכב ואולי אפילו טיפה מיושן, התשלום לפנסיה.

פנסיה באינטרנט

תמונה צולמה על ידי sean macentee

מזמינים חופשות באינטרנט, משלמים לפנסיה באינטרנט

בעבר כדי לרכוש חופשה שנתית במלון או טיסה לאירופה נדרשנו להרים טלפונים, חיפשנו הצעות של סוכנויות הנסיעות או שעברנו בין משרדי הנסיעות. היום אנחנו מבצעים את הרכישה ועושים צ'ק אין מבלי לצאת מהבית. זה העתיד גם בשוק הפנסיה כפי שרואים אותו בחברת מנורה מבטחים, במקום לגשת לדואר ולשלוח המחאות  וניירת נכנסים למחשב בבית ומדווחים את התשלום החודשי בצורה מאובטחת. פנסיה בקליק הינו שירות חדש של מנורה מבטחים שמאפשר למעשה לכל אחד : מעסיק, שכיר, או אפילו עצמאי להצטרף לקרן הפנסיה מבטחים החדשה. (לכניסה)

הראשונים שגילו את השירות היו מעסיקי עובדי משק הבית שהחל משנת 2008 חוייבו להפקיד לפנסיה לעוזרת הבית או המטפלת. מעסיקים אלה שרגילים לשלם לביטוח לאומי באינטרנט מידי רבעון זיהו את הזדמנות הקיימת בשירות של מנורה מבטחים והצטרפו דרך שירות פנסיה בקליק.

ראש שקט וזמינות מלאה (או מעקב, בקרה וכמובן תשלום חודשי)

לרשות המעסיקים המצטרפים דרך פנסיה בקליק עומד פורטל ייעודי. פורטל זה מאפשר בקרה אחר ההפקדות לעובדים, הפקת אישורים בסיום עבודה והחשוב מכל התשלום החודשי. המעסיק יכול לבחור האם לשלם באמצעות הרשאה לחיוב חשבון בבנק, כרטיס אשראי או העברה בנקאית. מעסיקים שעובדים עם תוכנות שכר יכולים בקלות לדווח את רשימת השכר מהמחשב בבית או בעבודה והנתונים יקלטו במערכות מנורה מבטחים.

במנורה מבטחים מאמינים שהפורטל שמשמש כבר כמה מאות עסקים יהפוך להיות כלי התשלום העיקרי בקרב המעסיקים המדווחים לקרן הפנסיה בזכות היתרונות שהוא מעמיד בפני המעסיק.

הכתבה התפרסמה במגזין דהמארקר של חודש ינואר אשר עסק בחדשנות.

בשנת 2014 תשלמו לפנסיה באינטרנט by

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כסמנכ"ל מקצועי בהלמן אלדובי פנסיה וגמל, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג : פנסיוני, להבין את הפנסיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים