דף הבית / דעות / 4 דברים שחשוב למעסיק לבחון בהסדר פנסיוני לעובדיו (מלבד דמי ניהול)

4 דברים שחשוב למעסיק לבחון בהסדר פנסיוני לעובדיו (מלבד דמי ניהול)

חברת feex השיקה שירות חדש למעסיקים המדריך אותם כיצד לבחון את ההסדר הפנסיוני של עובדיהם ולשפר אותו בשלושה צעדים פשוטים (לכניסה). השירות החדש מתמקד רק בנושא דמי הניהול ומזניח אלמנטים אחרים אותם ראוי לבחון בטרם בוחרים הסדר פנסיוני לעובדים.

מעסיקים חשוב לזכור ! זכות הבחירה בהסדר פנסיוני שייכת לעובדים. המעסיק יכל לבחור הסדר בררת מחדל רק עבור עובדים להם אין הסדר קיים.

מה חשוב למעסיק לבחון בבחירת הסדר פנסיוני לעובדיו?

מעסיקים

תמונה ברישיון שימוש CC צולמה על ידי TalentEgg

תפעול ההסדר הפנסיוני

כמעסיק,  אתה לא עובד בתשלום לקרן הפנסיה. יש לך מספיק טרדות אחרות בעבודה מלבד העברת הכספים עבור העובדים. כפי שאתה לא בוחר בנק עבור העובד אתה לא רוצה לבחור עבורו קרן פנסיה. אבל אתה רוצה שהעבודה מול הקרן תהייה פשוטה וקלה. לכן חשוב לבחון כיצד ניתן לשלם עבור העובדים לקרן הפנסיה, האם עושים זאת בהעברה בנקאית, בתשלום בכרטיס אשראי או כל אפשרות תשלום אחרת המתאימה לעסק שלך. כשם שהעברת המשכורות לעובדים לא מטרידה אותך כך אתה לא רוצה להתעסק בהעברת כספים לקרנות הפנסיה.

מעקב ובקרה

מצויין, הצלחת לשלם לקרן הפנסיה. אך האם הכספים נקלטו כמו שצריך. האם העובדים מזוכים על הכספים שהעברת? האם אתה מקבל דוחות לצורך דיווחים כספיים? כיצד ניתן לעקוב עבור ההפקדות. האם יש לך חשבון אישי שמאפשר מעקב והפקת דוחות. האם יש סוכן או איש קשר אחר ממנו ניתן לקבל דוחות ומענה לשאלות.

מפרט השירות

אחד הדברים החשובים אותו יש להגדיר בהסדר הפנסיוני הוא מפרט השירות עבור המעסיק ועבור העובד. תוך כמה זמן מרגע קליטת העובד יפגש איתו משווק פנסיוני. האם ניתן לפנות למשווק הפנסיוני במקרים נוספים כמו הגדלת שכר, סיום עבודה, שינוי מצב משפחתי וכד'. היכן יעשו הפגישות האם במקום העבודה או אולי בבית העובד. חשוב לראות כי השירות אותו מקבלים העובדים לא יפגע בעקבות הוזלת דמי הניהול. כפי שאמרה זאת אילנה גולוב שהשתמשה בשירות של feex.

נפגשתי עם לא מעט סוכני ביטוח, הקשבתי מה לכל אחד מהם יש להציע והבנתי על מה אני מוכנה להתפשר. לא בחרתי את ההצעה הכי זולה שקיבלתי, מהסיבה שלא הייתי מוכנה להתפשר על טיב השירות עבור העובדים. (לקריאה)

איכות הכיסויים הביטוחים

מלבד חיסכון לגיל פרישה כוללת קרן הפנסיה גם כיסוי ביטוחי למקרה של מוות ואבדן כושר עבודה. קרנות הפנסיה נבדלות בגובה הכיסוי הביטוחי אותו הן מספקות לעובדים. בנוסף בתקנוני קרנות הפנסיה קיימים הבדלים רבים הנוגעים לתשלום בעת תאונת עבודה או פיצוי במקרה של מוות לילדי הורים גרושים ואמהות חד הוריות. בנוסף על המעסיק לבחון את אופן טיפול התביעות בקרנות הפנסיה, משך הזמן עד לזימון לוועדה רפואית והיכן מתקיימת הועדה הרפואית. (לקריאה נוספת)

אז למי חשובים דמי הניהול?

המעסיק מנצל את גודל העסק כדי להשיג הטבה עבור העובדים בחיסכון פנסיוני. יתרון זה חשוב עבור העובדים בשכר נמוך אשר אינם יכולים לפנות לקרן הפנסיה באופן עצמאי בכדי לקבל דמי ניהול נמוכים. אך חשוב לדעת, אחד הקריטריונים להעלאת דמי ניהול בקרן הפנסיה הוא סיום העבודה אצל המעסיק (לקריאה). מסקר שנערך בקרב עובדי הי טק מתברר ש – 50% מהם מחליפים עבודה כל שלוש שנים ו-22% מחליפים עבודה כל שנה. לכן עבור עובדים אלה אין כמעט משמעות להסדר הפנסיוני במקום העבודה ורצוי שעובדים אלה ידאגו להשיג לעצמם הסדר פנסיוני אישי, כזה שלא תלוי במקום העבודה.

4 דברים שחשוב למעסיק לבחון בהסדר פנסיוני לעובדיו (מלבד דמי ניהול) by

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כמנהל מוצר באגף השיווק במנורה מבטחים פנסיה וגמל והעורך הראשי של אתר פנסיוני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים